Dwa marsze w piątek w Katowicach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami – największy problem może sprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które przejdzie m.in. ulicą Mikołowską.

Ale po kolei. O godzinie 13.30 na placu Kwiatowym na Rynku rozpocznie się Żółty Marsz, który jest częścią ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei. Chwilę po rozpoczęciu uczestnicy uformują kolumnę i przejdą od rynku ulicą 3 Maja w stronę placu Wolności. Kolumna zawróci za skrzyżowaniem z ul. Słowackiego, po czym uczestnicy marszu wrócą ul. 3 Maja na plac Kwiatowy.

Zakończenie wydarzenia przewiduje się ok. godz. 14:30. Podczas marszu na placu Kwiatowym, przy rabacie żonkilowej, pozostaną wolontariusze Hospicjum św. Franciszka, którzy będą rozdawać żonkile – symbol akcji.

Zdecydowanie większe utrudnienia wywoła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”.

Uczestnicy nabożeństwa przejdą do katedry ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską, dalej pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła, Kopernika, do pl. Karola Miarki, a następnie Jagiellońską, Sienkiewicza i Powstańców.

Zakończenie Drogi Krzyżowej przewidziane jest na godzinę 21:00. Należy się liczyć z utrudnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.