Marcin Krupa prezydent Katowic na sesji Rady Miasta / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

12,3 mln zł trafi do GieKSy z miejskiej kasy. Zarządzenie w tej sprawie podpisał pierwszy zastępca Marcina Krupy, Bogumił Sobula. Miasto jak i spółka GKS GieKSa Katowice nie były nam w stanie we wtorek 26 marca wyjaśnić z czego wynika kwota oraz na co dokładnie zostanie przeznaczona.

– Miasto Katowice wnosi do Spółki GKS GieKSa Katowice Spółka Akcyjna wkład pieniężny w wysokości 12.300.000,00zł (dwanaście milionów trzysta tysięcy złotych) w celu podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia akcji w Spółce – czytamy w zarządzeniu.

Dalej widnieje informacja, że miasto kupuje akcje o „wartości nominalnej równej cenie emisyjnej 1,00 zł (jeden złoty) każda”. Co ciekawe obecnie akcje spółki są notowane na 0,15 groszy za jedną.

Reklama

Te pieniądze to zapewne pokłosie styczniowych zmian w budżecie, których dokonała Rada Miasta Katowice. Chodzi o 9,8 mln zł, które przeznaczyli katowiccy radni na podwyższenie kapitału zakładowego GieKSy. Skąd dodatkowe 2,5 mln zł? Tego na razie nie wiemy, a pytaliśmy w GKS-ie Katowice oraz w Urzędzie Miasta Katowice.

Na styczniowej sesji prezes GKS-u Katowice Marcin Janicki tłumaczył radnym, że ponad 50 procent z kwoty dokapitalizowania (wtedy 9,8 mln zł) zostanie przeznaczone na działalność bieżącą, a około 30 procent na wydatki związane z procesem konsolidacji ze spółką hokejową.

To nie jedyne pieniądze, które płyną z miasta do spółki. Wcześniej informowaliśmy, że urzędnicy Marcina Krupy rozstrzygnęli konkurs na „Organizację uprawiania sportu w 2019 roku”. W sumie miasto wyda na ten cel 16,8 mln zł. Z czego GKS GieKSa Katowice S.A otrzyma 10,7 mln zł, a Klub Hokejowy GKS Katowice S.A 4 mln zł.

Gorąco na sesji w sprawie GieKSy. Samorządowa matematyka zmroziła część radnych

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. W sumie 23 000 000 PLN… kto bogatemu zabroni? Widocznie niema ważniejszych wydatków na szkoły, żłobki, szpitale, bezpieczeństwo…

    • Zgadzam się z Adamem są ważniejsze potrzeby niż utrzymywanie bandy bezużytecznych kopaczy. Lepiej będzie jak zainwestujecie większe pieniądze w hokej i siatkówkę,a te paniusie niech sami znajdą sobie sponsora który będzie chciał pieniądze w to bagno wkładać.

  2. Albo na kościół albo na Gieksę idą grube miliony….o co chodzi ? kogo wybraliśmy ? czyżby nie było w mieście w co inwestować by Mieszkańcom żyło się lepiej ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.