foto: InfoKatowice.pl
Reklama

Naprzód Janów pewnie wygrał rozgrywki 1. ligi w hokeju na lodzie i w najbliższą niedzielę meczem z Polonią Bytom miał rozpocząć walkę w barażach o awans do Polskiej Hokej Ligi. Spotkanie nie dojdzie do skutku, bo Polonia wycofała się z rozgrywek. Naprzodowi w walce o awans zostało więc jedynie dwóch konkurentów: Orlik Opole i Zagłębie Sosnowiec.

Naprzód Janów pewnie wygrał rozgrywki 1. ligi, zdobywając w 28 meczach aż 81 pkt. Dzięki temu zapewnił sobie awans do baraży, których celem jest wyłonienie drużyn, które w przyszłym sezonie grać będą w hokejowej ekstralidze. Pierwotnie w barażach miało zagrać trzy najsłabsze drużyny PHL: Polonia Bytom, Orlik Opole i Zagłębie Sosnowiec oraz właśnie Naprzód.

Reklama

Dzisiaj z Bytomia doszły jednak smutne informacje o likwidacji seniorskiej sekcji Polonii i tym samym jej wycofaniu się z rozgrywek. Jako że właśnie Polonia miała być pierwszym rywalem janowian w walce o ekstraklasę, rozpoczną oni rywalizację trzy dni później wyjazdowym pojedynkiem z Orlikiem, który także trapiony jest poważnymi problemami finansowymi. Pierwsze spotkanie w ramach baraży na Jantorze Naprzód rozegra zaś w sobotę 23 lutego z Zagłębiem.

Rozgrywki barażowe rozgrywane będą w czterech rundach systemem „każdy z każdym” (każdy z zespołów zagra 8 meczów). Drużyny, które zajmą miejsca 1. i 2. w przyszłym sezonie grać będą w PHL. Najsłabszy zespół w sezonie 2019/2020 występować będzie w 1. lidze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.