Designerskie ogródki przy szalecie / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto się nie poddaje i po raz kolejny próbuje zbudować przy Pawilonie C4, gdzie znajduje się restauracja oraz szalet miejski „designerski ogródki”. Obecnie trwa przetarg na dwie wiaty, które miałyby powstać przy budynku zasłaniającym widok z Placu Kwiatowego na Spodek.

– Z ogródków będą korzystać mieszkańcy. Decyzja ta jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom katowiczan, którzy od przebudowy rynku zgłaszali, że brakuje w tym miejscu designerskich ogródków, w których można by spędzać czas korzystając z dobrej oferty restauracyjnej, jak to ma miejsce np. na ul. Mariackiej – tłumaczyła nam niemal dokładnie rok temu Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu. Wiaty miały kosztować wtedy ponad 700 tys. zł, obecnie kwota to ponad 772 tys. zł (netto).

Reklama

To jednak nie jedyne koszty, które generuje inwestycja. W końcu miasto musiało zapłacić za projekt budowlano-wykonawczy opracowany przez „Arsis Atelier Projektowe”. Zapytaliśmy w magistracie o kwotę, którą zapłacono firmie. Na odpowiedź czekamy. Ten pierwotny projekt również został zmieniony na zlecenie miasta przez inną firmę Budoprojekt.

– Zakres zmiany ogranicza się wyłącznie do zamiany płyt żelbetowych na
konstrukcję stalową. W zakresie pozostałych branż żadnych zmian nie
wprowadzono. Kształt zaproponowanej konstrukcji stalowej w pełni odpowiada
zarysowi pierwotnie przewidywanych płyt żelbetowych, dlatego finalny wygląd
wiat nie ulegnie zmianie – czytamy w dokumentacji.

O koszty zmian projektu również zapytaliśmy w magistracie. Poniższe wizualizacje prezentował rok temu Urząd Miasta Katowice.

Urzędnicy przekonywali w zeszłym roku, że to właśnie mieszkańcy chcą „designerskich ogródków”. – Takie głosy pojawiały się w mediach społecznościowych, forach, spotkaniach z mieszkańcami. Urząd Miasta Katowice nie posiada ich wykazu – wyjaśniała nam rzeczniczka magistratu.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja 2019 roku, jej oficjalna nazwa brzmi: Budowa zadaszenia w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa strefy śródmiejskiej miasta Katowice – etap IV – zagospodarowanie Placu Centralnego Strefy Rondo-Rynek”.

Oferty można składać do 14 lutego.

Obok „designerskich wiat”, pojawią się „designerskie ogródki”. Czy najemca pawilonu zapłaci za korzystanie z nich?

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.