Zebrabus / fot. mat. pras.

Autobusem z Katowic dojedziemy teraz do term w Chochołowie i w Tatry Zachodnie. Wystartowała nowa linia autobusowa, która w końcu skomunikuje, do tej pory trudno dostępne dla chcących podróżować transportem publicznym, części Podhala i Tatr Zachodnich. Turystycznie bardzo atrakcyjne miejsca takie jak: Chochołowskie Termy, ośrodek narciarski w Witowie oraz najpiękniejsze tatrzańskie doliny – Dolina Chochołowska i Dolina Kościeliska, są teraz dla mieszkańców Krakowa, Katowic i okolic osiągalne również bez konieczności korzystania z samochodu.

Pierwszy uroczysty kurs nowej linii odbył się w środę 9 stycznia pod tytułem Tropikalny ekspres. Miał za cel wypromować ofertę turystyczną tej części Podhala i Tatr, miedzy innymi największe termy na Podhalu, które znajdują się w Chochołowie – na trasie linii. Z okazji otwarcia linii pasażerowie mogli w pierwszym dniu jej kursowania skorzystać z Term zupełnie bezpłatnie – z takiej opcji skorzystało ponad 40 osób.

W Tatry autokarem na ferie i nie tylko

Autobusy będą kursować po stałej trasie: Katowice – Kraków – Chochołowskie Termy – Witów – Kościelisko. Odjazdy będą zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele – z Katowic o godz. 7:55, z Krakowa o godz. 9:15. Powroty będą możliwe zawsze tego samego dnia popołudniu – z Kościeliska o godz. 15:50, z Witowa o godz. 16:00 i z Chochołowskich Term o godz. 16:15. To stałe całoroczne połączenie. Autobusy odjeżdżają w Krakowie z terminalu autobusowego Podgórze SKA na ulicy Powstańców Wielkopolskich, w Katowicach z dworca PKS.

Połączenia będzie obsługiwać przewoźnik ZebraBus.pl. Bilety najlepiej zakupić online a także są dostępne   w wybranych biurach podróży. Cena biletu z Krakowa do Chochołowa, Witowa i Kościeliska to 25 zł, z Katowic bilet kosztuje 35 zł. Dostępne są również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów i grup już od 3 osób.

Gorąca woda to skarb Podhala

Chochołowskie Termy zdobywają coraz większą popularność wśród turystów. Oferują 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. To największe takie termy w Polsce. Żeby sprawnie obsłużyć wzrastający ruch turystyczny i udostępnić tę wyjątkową atrakcję Podhala również turystom niezmotoryzowanym, konieczna jest możliwość łatwego dojazdu również za pomocą transportu publicznego z pobliskich większych miast. Dopiero dzięki nawiązaniu współpracy Term i przewoźnika – firmy ZebraBus.pl, udało się taką opcję stworzyć. Partnerzy zamierzają dalej aktywnie promować tę ekologiczną formę dojazdu na Podhale. Dostępna jest na przykład specjalna oferta w postaci obniżonych cen biletów wejścia do Term dla korzystających z nowej linii autobusowej. Przystanek autobusu znajduję się przed samym wejściem do kompleksu.

Dzięki nowej linii dojechać można nie tylko na termy do Chochołowa, ale również na narty do Witowa lub na przykład na spacer czy biegówki do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Do tej pory połączenia tej części Podhala i Tatr z Krakowem – stolicą województwa, ani Katowicami nie istniały, choć turyści o nie zabiegali już od dłuższego czasu.

– Jeden dwunastometrowy autobus zabierze na pokład wygodnie ponad 50 osób. To około 30 samochodów mniej na drodze. A 30 samochodów jadących za sobą to już ponad 120 metrów długości, więc 10 razy tyle co autobus. Podobnie na korzyść autobusów przemawiają liczby dotyczące emisji spalin. Warto pomyśleć o transporcie publicznym, planując swoją podróż w Tatry. Bardzo się cieszę, że dzięki nowej linii kolejna część Tatr jest teraz lepiej skomunikowana i nie ma już konieczności korzystania z samochodu – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.