Autobus / fot. mat. pras.

Na majówkę bezpośrednio do Tatr. Nowe połączenia m.in. z Katowic. W Majówkę będzie można dojechać z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna bez przesiadek do Zakopanego. Nowe połączenie autobusowe obsłuży po drodze również Chochołowskie Termy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliską. Dzięki tej linii Zagłębie i Jaworzno po latach odzyska bezpośredni dojazd w rejon Tatr.

Nowa linia do Zakopanego odjeżdża z Katowic z dworca PKS o godzinie 06:50 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl. Po drodze autobusy zatrzymają się w Mysłowicach, Sosnowcu i Jaworznie. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony przewoźnika, w kasach biletowych i w wybranych punktach. Dostępne są zniżki dla seniorów, studentów i grup.

Reklama

– W promocji można kupić bilet na przejazd nawet za 1 złoty – informuje przewoźnik. W Tatrach nowa linia dowiezie turystów m.in. do Chochołowskich Term, Witowa, Doliny Chochołowskiej i do Kościeliska.

– Zapraszam do odwiedzenia Gminy Kościelisko. W naszej gminie znajdują się najpiękniejsze tatrzańskie doliny: Chochołowska i Kościeliska. Z kolei w Kościelisku, w Witowie oraz w Dzianiszu znajduje się duża baza noclegowo-gastronomiczna. To bardzo dobre miejsca na bazę wypadową w Tatry.Bardzo się cieszę z rozwoju połączeń komunikacyjnych obsługujących naszą gminę i gorąco zachęcam do korzystania również z tej oferty transportowej. – mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

W sąsiedniej gminie Czarny Dunajec znajduje się coraz bardziej popularny wypoczynkowy resort Chochołowskie Termy. To największe termy w Polsce z ponad 30 basenami, zjeżdżalniami, kompleksem wellness i saun oraz nawet prawdziwą plażą z widokiem na Tatry.

Autobusem aż pod same Krupówki

Przystanek końcowy w Zakopanem znajduje się na dolnym końcu Krupówek, tuż obok stacji kolejki na Gubałówkę. Wyjazd powrotny z Zakopanego jest zaplanowany na godzinę 15:55.Z Kościeliska autobus wyjeżdża o 16:05, a z Czarnego Dunajca o 16:35. W przypadku jednodniowych wyjazdów mają turyści 5-6 godzin na spacery lub wypoczynek w gorącej wodzie.

– Warto pamiętać o ofercie transportu publicznego, planując wyjazd w Tatry. Nie trzeba się martwić o parkingi, nie trzeba szukać jak objeżdżać korki. W przypadku dojazdu autobusem nie trzeba nawet z trasy górskiej wracać w to samo miejsce początkowe. Mamy do wyboru aż 5 przystanków, w których zaczynają się lub kończą szlaki turystyczne. Kiedyś wyjazd w góry pociągiem lub autobusem nie było niczym niezwykłym. Zauważaliśmy, że ten trend wraca.– komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl.

W czasie tegorocznej majówki nieprzejezdna będzie linia kolejowa do Zakopanego – ze względu na przebiegający remont torów. Pociągi do stolicy polskich Tatr nie dojadą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.