To choinka wywołała pożar mieszkania w Katowicach. Kobieta była uwięziona na balkonie, po tym jak mieszkanie stanęło w ogniu. Strażacy podali prawdopodobną przyczynę pożaru na ulicy Kopernika. Ogień pojawił się w niedzielę.

Do pożaru doszło po godzinie 15.00, paliło się mieszkanie na 3 piętrze pięciokondygnacyjnego budynku. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia był zwarcie instalacji oświetlenie choinkowego. Od niego zajęła się choinka, a wysuszone drzewka, to idealna pożywka dla ognia. Mieszkanie stanęło w płomieniach.

W lokalu znajdowała się kobieta, która uciekła na balkon, była tam uwięziona. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej, niestety strażacy nie mogli dostać się przy pomocy drabin na balkon.

Dostali się tam przez mieszkanie, w którym wcześniej przygasili ogień. Następnie ubrali kobiecie specjalny ognioodporny strój i ewakuowali ją przez płonące mieszkanie. Poszkodowana trafiła do szpitala, z budynku ewakuowano także sąsiada znajdującego się piętro wyżej.

Z powodu akcji gaśniczej ulica Kopernika została wyłączona z ruchu. Działania na miejscu zdarzenia zakończono o godz. 17:51

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.