Już jutro – tj. 31 grudnia na Stadionie Śląskim zorganizowana zostanie Sylwestrowa Moc Przebojów. Wydarzenie współorganizuje miasto Katowice, Urząd Marszałkowski i Telewizja Polsat. W tym dniu zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu polegające w szczególności na zamknięciu wjazdu na Osiedle Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej.

– Przed wprowadzaniem tych działań mieszkańcy często skarżyli się, że przyjeżdżające samochody nie tylko zajmowały miejsca parkingowe, ale też rozjeżdżały skwery, trawniki i były pozostawiane w miejscach nielegalnych utrudniając dojazd pojazdom służb ratowniczych. Dzięki działaniom naszych służb i pomocy policji do takich sytuacji dochodzi rzadziej – poinformował w komunikacie prasowym katowiccy urzędnicy.

31 grudnia od godziny 17.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Reklama

Czytaj również: Ile Katowice wydadzą na Sylwestra w Chorzowie? Prezydentowi Katowic zdaje się nie w smak nasze pytania


– Na Osiedle 1000-lecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji – podkreślają urzędnicy.

Ponadto w Sylwestra, wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Przypominamy, że KZK GOP i Koleje Śląskie z powodu Sylwestrowej Mocy Przebojów uruchamiają dodatkowe połączenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.