Od prawej Marcin Krupa prezydent Katowice i Jakub Chełstowski marszałek województwa śląskiego / fot. Urząd Marszałkowski

Tym razem impreza nie odbędzie się przy Spodku, a na Stadionie Śląskim, który znajduje się w administracyjnych granicach miasta Chorzów. Powodem przeniesienia imprezy jest oczywiście Szczyt Klimatyczny i potrzeba doprowadzenia Strefy Kultury do porządku po tak dużym wydarzeniu.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa na Stadionie Śląskim i miała nieco osobliwy charakter. Prezydent Katowic czerwony na twarzy, wydawał się wyraźnie podekscytowany być może obecnością na Stadionie Śląskim albo towarzystwem marszałka Jakuba Chełstowskiego. Rozmowa z Marcinem Krupą miała dość nietypowy charakter.

Na najbardziej oczywiste pytanie, czy żałuje, że w tym roku Sylwester nie odbędzie się przy Spodku, tylko na Stadionie Śląskim, prezydent odpowiedział, że „nie rozumie pytania”. Ostatecznie prezydentowi udało się uporządkować myśli, chociaż też mało konkretnie.

Reklama

– To czy on jest na Stadionie Śląskim, czy jest pod Spodkiem, czy gdziekolwiek indziej, to jest zupełnie inny temat, logiczny temat i pan redaktor dobrze wie, o co chodzi – stwierdził Marcin Krupa. Dalej też było osobliwie, bo pytanie odnośnie podziału obowiązków przy organizacji imprezy między Urzędem Marszałkowskim, miastem Katowice, a Stadionem Śląskim również prezydentowi sprawiło problemy.

– Po równo – odpowiedział Marcin Krupa.

– To znaczy? – dopytywałem.

– Po równo. Część obowiązków przejmuje miasto Katowice, a część obowiązków przejmuje Stadion Śląski i marszałek – ciągnął prezydent

– O jakich obowiązkach mówimy jeżeli chodzi o miasto Katowice –

– Organizacyjnych – odpowiada prezydent.

– Czyli? – pytamy dalej

– No organizacyjnych. Pan redaktor nie wie jak się realizuje tego typu imprezy? Wie pan chyba, trzeba wspólnie z telewizją Polsat opłacić wszystkich artystów. Wchodzą kwestie finansowe, wchodzą kwestie organizacyjne związane z realizacją całej imprezy, zabezpieczeniem tej imprezy. To są równo dzielone na marszałka i miasto Katowice koszty – odpowiedział Marcin Krupa.

Za organizację imprezy na terenie miasta Chorzów, Katowice zapłacą 2 mln zł, drugie tyle wyłoży Urząd Marszałkowski. Na nasze stwierdzenie, że sporo będzie kosztował Sylwester prezydent chyba się z tym nie zgodził.

– Znacznie taniej niż to było w ubiegłych latach – powiedział Marcin Krupa, ale nie był w stanie powiedzieć ile miasto płaciło w zeszłym roku. Sprawdziliśmy za Sylwestrową Moc Przebojów 2017/2018 miasto Katowice zapłaciło 2,5 mln zł.


Posłuchajcie rozmowy z prezydentem Katowic Marcinem Krupą:


Stadion się szykuje

Powstająca scena / fot. Urząd Marszałkowski

Stadion Śląski szykuje się już do imprezy. Powstaje ogromna scena, a obiekt ma pomieścić nawet 60 tys. osób.

Na płycie stadionu powstanie ogromna multimedialna scena o powierzchni 630 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 100 metrów, a wysokość – 22. Uzupełni ją prawie 650 mkw. ekranów ledowych i 950 urządzeń oświetleniowych. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 15 kamer. Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób.

– Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląskim jest dla naszego regionu wyjątkowym miejscem. W moim odczuciu ten Sylwester otworzy nowy etap w jego historii. Dla wszystkich gości mamy przygotowanych blisko 60 tysięcy miejsc. Oczywiście nie zapominamy o widowni telewizyjnej. Tzw. lokowanie produktu, jakim jest marka województwa śląskiego, w czasie tej relacji telewizyjnej jest dla nas bardzo ważne. Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do promowania województwa śląskiego. Przy tej okazji, po licznych konsultacjach, wsłuchując się też w głos mieszkańców, myśląc też o lokatorach sąsiedniego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podczas tej wyjątkowej zabawy zakazu dla fajerwerków” – tłumaczył marszałek województwa Jakub Chełstowski, podczas konferencji poświęconej Sylwestrowej Nocy Przebojów.

Obecny rok będą z nami żegnać: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Łobuzy, Ewa Farna, Sławomir, Liz Mitchell (wokalistka Boney M), THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA, The Gipsy Band, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska oraz Feel. Wstęp na Sylwester na Stadionie Śląskim jest darmowy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.