Wizualizacja węzła przesiadkowego / fot. UM Katowice

Kolejny etap budowy węzła przesiadkowego w Brynowie. Pętla tramwajowa zostanie wyłączona z ruchu zapowiada Urząd Miasta Katowice. Utrudnienia mają się pojawić od 14 stycznia.

Przystanek końcowy tramwajów obsługujących dotychczas pętlę brynowską zostanie przeniesiony na drugą stronę wiaduktu kolejowego.

– Do nowego przystanku będzie zapewnione dojście od strony przebudowywanej pętli. Przystanki autobusowe położone w sąsiedztwie pętli tramwajowej przy ulicach Rzepakowej i Jankego nie zmienią lokalizacji. Ruch pieszy wzdłuż ulicy Rzepakowej i Jankego także zostanie utrzymany – poinformowali katowiccy urzędnicy.

Reklama

Węzeł przesiadkowy Brynów Pętla w Katowicach, obejmuję realizację infrastruktury tak aby można było swobodnie się przesiadać z autobusów na tramwaj oraz komunikacji indywidualnej na tramwaj w systemie Park&Ride oraz Bike&Ride w zakresie dojazdów do Centrum Katowic z południowej części miasta i subregionu.

Ma powstać dwukondygnacyjny parking o pojemności 400 miejsc, przystanki, w tym zadaszone perony oraz miejsca oczekiwania i wymiany podróżnych typu „drzwi-drzwi”, poczekalnia wyposażona w punkty obsługi pasażerskiej: toaletę, punkt zakupu, oraz parking dla rowerów o funkcji Bike&Ride wraz z miejscami postojowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.