Reklama

Pieniądze i Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. To jak się okazuje bardzo ciekawy temat i nie tylko dlatego, że wcześniej miasto płaciło za organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku w Katowicach, ale też dlatego, że po naszym materiale już nie płaci. To oczywiście nie oznacza, że pieniądze z miasta nie płyną do organizatora. Płyną, ale nieco inną ścieżką niż ostatnio, gdy poruszaliśmy ten temat.

W 2016 roku miasto zapłaciło firmie Jarmarki Śląskie za organizację wydarzenia – chodziło o kwotę 19,5 tys. zł (netto), a organizator firma Jarmarki Śląskie mogła dodatkowo zarabiać na wynajmowaniu budek pod sprzedaż produktów w trakcie wydarzenia. Zupełnie inaczej jest np. w Krakowie, gdzie organizator jarmarku płaci miastu i to duże pieniądze.

Otrzymaliśmy umowę na tegoroczną organizację Jarmarków w Katowicach. Konkurs ogłoszony przez Zakład Targowisk Miejskich wygrała firma Jarmarki Śląskie Marek Kijak, która we wrześniu zorganizowała Jarmark Urodzinowy dla miasta Katowice, organizuje też Jarmark Bożonarodzeniowy. Z tym że nie tylko w tym roku, bo umowa przewiduje organizację wydarzenia do 2020 roku. W konkursie udział brała także inna firma, która nie została wybrana.

Dobrą wiadomością jest to, że w umowie nie ma żadnej kwoty.


– Zgodnie z ogłoszonym konkursem jak i zawartą umową, ZTM w Katowicach nie płaci firmie „Jarmarki Śląskie” za organizacje jarmarków – poinformował nas Norbert Wieszolek z Zakładu Targowisk Miejskich. – Zmiany od 2017 r. wiążą się z podejściem do przedmiotowej sprawy nowego dyrektora ZTM w Katowicach – dodaje.


Jarmark i umowy

To, że akurat ZTM nie płaci, wcale nie oznacza, że pieniądze nie trafiają do firmy. Z informacji do jakich dotarło InfoKatowice.pl wynika, że miasto podpisało z firmą Jarmarki Śląskie Marek Kijak umowę na reklamę. Ściślej rzecz biorąc umowę na: „promocję miasta Katowice jako Gospodarza 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu COP24 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018”.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku / fot. InfoKatowice.pl

Obecnie nie wiemy na jaką kwotę opiewa umowa. Wystąpiliśmy o tę informację do Urzędu Miasta Katowice. To jednak nie wszystko. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się też ogłoszenie o zamiarze wynajmu przez miasto telebimu wraz z zapewnieniem pełnej obsługi celem wyświetlania filmów promocyjnych i bajek podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

O podanie kwoty tej umowy również wystąpiliśmy do magistratu.

Miasto utrudnia dostęp do informacji w sprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego. „Odpowiedzi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa”

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.