Planowana droga do cmentarza / fot. UM Katowice
Reklama

W latach 2019–2020 wybudują drogę do nowego cmentarza na os. Witosa. Według zamierzeń magistratu w latach 2019–2020 powstanie droga do planowanego cmentarza na osiedlu Wincentego Witosa. Jej koszt to ponad milion złotych.

W listopadzie br. przedstawiony został projekt budżetu miasta na przyszły rok. Jedną z pozycji jest zadanie pod nazwą „Budowa drogi dla planowanego cmentarza na os. Witosa”. O planach jej powstania informowaliśmy już w lipcu br.

Reklama

Chodzi o wykonanie drogi wewnętrznej z wraz z włączeniem do ul. E. Kwiatkowskiego. Powstaną miejsca postojowe po wschodniej stronie drogi (z uwzględnieniem pozostawienia terenu na końcu drogi dla wykonywania manewrów zawracania), parking, sieć oświetlenia drogowego, odwodnienie i kanał technologicznego. Ulica powstanie za kościołem parafialnym na os. W. Witosa. Nowy cmentarz będzie wytyczony na fragmencie wykarczowanego lasu.

Łączne nakłady finansowe wyniosą 1,1 mln złotych. Plan na 2019 rok zakłada wydanie 240 tys. złotych m.in. na opracowanie wytycznych technicznych do projektowania, opracowanie dokumentacji projektowej oraz na rozpoczęcie budowy drogi wraz z miejscami postojowymi dla planowanego cmentarza. Pieniądze w całości będą pochodzić ze środków własnych miasta. Droga ma być gotowa w 2020 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.