Planowana droga do cmentarza / fot. UM Katowice
Reklama

Powstanie droga do planowanego cmentarza na os. Witosa. Władze Katowic właśnie poinformowały, że zamierzają wybudować nową drogę na osiedlu Witosa. Będzie prowadzić do planowanego cmentarza. Ulica ma być gotowa do 2020 roku.

Inwestycja pod nazwą „Budowa drogi dla planowanego cmentarza na os. Witosa”” ma być gotowa w 2020 roku. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć opracowywanie dokumentacji projektowej. Realizacja inwestycji przypadnie na 2019–2020. Zadanie ujęto w budżecie na ten rok i w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Reklama

– Przedmiotowa inwestycja ma na celu skomunikowanie zespołu cmentarnego planowanego na osiedlu Witosa. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego – stwierdzili urzędnicy.

Chodzi o wykonanie drogi wewnętrznej z wraz z włączeniem do ul. E. Kwiatkowskiego. Powstaną miejsca postojowe po wschodniej stronie drogi (z uwzględnieniem pozostawienia terenu na końcu drogi dla wykonywania manewrów zawracania), parking, sieć oświetlenia drogowego, odwodnienie i kanał technologicznego. Ulica powstanie za kościołem parafialnym na os. W. Witosa. Nowy cmentarz będzie wytyczony na fragmencie wykarczowanego lasu.

Propozycja budowy drogi została skierowana do konsultacji społecznych. Mieszkańcy moją zgłaszać swoje uwagi do i pytania do 26 lipca br. (tutaj).

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.