Marcin Krupa prezydent Katowic na sesji Rady Miasta / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

We wtorek prezydent Katowic Marcin Krupa zwolnił Barbarę Lampart naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice. Sprawa jak się dowiaduje portal InfoKatowice.pl ma związek z Muchowcem i wydaną przez wydział decyzją środowiskową odnośnie inwestycji Aparthotelu. Decyzja sprawiła problemy prezydentowi Katowic w trakcie kampanii.

W Urzędzie Miasta Katowice aż huczy o sprawie zwolnienia naczelnik. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zwolnienie ma charakter dyscyplinarny.

– Umowa z naczelnikiem wydziału kształtowania środowiska jest w okresie 3 miesięcznego wypowiedzenia. Spraw personalnych nie komentujemy. Wydziałem kieruje zastępca naczelnika – poinformowała nas SMS-owo Ewa Lipka, rzecznik magistratu.

Reklama

Lipka nie chciała nam potwierdzić czy naczelnik została zwolniona dyscyplinarnie. Taka informacja dotarła do nas wczoraj.

Wydział pod kierownictwem Lampart wydał decyzję w sprawie głośnej inwestycji ma Muchowcu. Miały tam powstać 4 obiekty (w tym dwa podwójne) typu Aparthotelowego – czyli w sumie ponad 100 apartamentów. Prezydent Katowic następnie zakwestionował tą decyzję, odcinając się od niej w kampanii.

– Podległe mi służby popełniły błąd – decyzja została podjęta pochopnie, bez uwzględnienia wszystkich istotnych uwarunkowań – pisał w oświadczeniu do dziennikarzy prezydent Katowic.

Z tym, że decyzja została wydana zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na razie nie wiadomo, czy naczelnik (w przypadku dyscyplinarki) będzie odwoływać się od zwolnienia do sądu pracy.

2 KOMENTARZE

  1. przy zmianie nazwy placu szewczyka tez nic nie wiedzial… piekny park lesny zostal juz otoczony z kazdej mozliwej strony i jest to syf lesny katowic a nie miejsce do wypoczynku. tylko czyjes kieszenie sie napchaly…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.