Reklama

Podczas Śląskich Targów Książki 2018 zaprezentowano książkę „Sekrety Katowic”. Opisano w niej zaskakujące i nieoczywiste historie oraz ciekawe miejsca w mieście. Autorami są Michał Bulsa i Barbara Szmatloch.

Podczas IV Śląskich Targów Książki 12-14 października zaprezentowano książkę „Sekrety Katowic”, będącą kolejną pozycją w „sekretowej” serii wydawnictwa „Księży Młyn”. Autorami książki są Michał Bulsa – nasz redakcyjny kolega, autor m.in. „Ulic i placów Katowic”, „Domów i gmachów Katowic”, pracownik Muzeum Historii Katowic, a także Barbara Szmatloch – felietonistka, znawczyni śląskiej mowy oraz autorka bestsellerowego „Wihajstra do godki”.

Reklama

– Książka bazuje na danym temacie-sekrecie. Każdy rozdział dotyczy jakiegoś wydarzenia, osoby lub miejsca. Chcieliśmy, by pokazać Katowice z zupełnie innej perspektywy. Książka ma charakter popularny, bez natłoku dat i informacji – mówi Michał Bulsa.

Sekrety Katowic

Książka liczy sobie 146 stron tajemniczych historii  i zapomnianych miejsc.

– Katowice nieustannie intrygują odwiedzających je podróżnych i zachwycają swoich mieszkańców. Wśród efektownej architektury i urokliwych zakątków górniczych osiedli miasto skrywa nieznaną stronę. Autorzy odnajdują tajemnicze historie i zapomniane miejsca. Z pasją opowiadają o zaskakujących wydarzeniach i niezwykłych ludziach. Przeszłość nieustannie splata się z teraźniejszością.Burmistrz ucieka z miejską kasą, kultowy Spodek czeka na Fidela Castro, a w jednej z podstawówek instaluje się bimbrownia! Wszystko dynamicznie się zmienia i już na następnej stronie Witkacy śni o asymetrycznej damie, Kiepura się żeni, a uparty starzec blokuje budowę autostrady. Nagle całe miasto ogarnia żądza… Żądza pieniądza! Wszyscy szaleją za „Karolinką”. Na chwilę Katowice nieruchomieją żegnając powstańczego dyktatora, ale po chwili znowu czytamy o wieży Bismarcka, górniczym osiedlu ogrodzie, aborcyjnym podziemiu i dworcu kolei żelaznej. Zapraszamy na erotyczny taniec Czekoladowej Wenus, zakupy w domu handlowym Baraschów i wizytę w partyjnym pałacu. –zapowiada wydawnictwo „Księży Młyn”.

Książka jest już dostępna w większości księgarń w Katowicach, a także poprzez sprzedaż internetową. Pozycja liczy 146 stron, a nakład książki to 3000 egzemplarzy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.