Będą duże utrudnienia na drogach w Katowicach i Chorzowie. Przyjadą gwiazdy rocka. W najbliższy poniedziałek, 9 lipca, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się koncert zespołu “Guns N’ Roses”. To oznacza duże utrudnienia dla mieszkańców Katowic i Chorzowa. Służby spodziewają się znacznie większej niż normalnie liczby samochodów na drogach, dlatego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Miasto Katowice:

ulica Chorzowska – na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem – obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
ulica Bracka – od DTŚ do ulicy Chorzowskiej – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej – od wjazdu na Rondo Sławika do ul. Katowickiej;
ulica Chorzowska – obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

Miasto Chorzów:

ulica Parkowa – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową.

Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

W obrębie stadionu organizator koncertu wyznaczył 6 parkingów dla uczestników koncertu. Wjazd na ich teren odbywać się będzie po okazaniu wcześniej zakupionego (przez internet) biletu służbie parkingowej. W celu sprawnej identyfikacji kierujących pojazdami z ważnymi biletami uprawniającymi do wjazdu na teren parku, uprasza się o wystawienie ich w prawym górnym rogu szyby czołowej pojazdu oraz kierowanie się bezpośrednio w rejon wjazdu na parking zgodnie z informacją na bilecie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, zaleca się osobom nie posiadającym uprzednio zakupionych biletów parkingowych o nie przyjeżdżanie swoim pojazdem w rejon stadionu.

Dla uczestników koncertu uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja autobusowo – tramwajowa. Ponadto w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w godz. od 9.00 do 21.00 zostanie uruchomiona infolinia 32-200-11-11, gdzie będzie można uzyskać informacje o bieżącej sytuacji na drogach oraz sposobie dojazdu na stadion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.