Muzeum Historii Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Już w czwartek o 15.00 w Muzeum Historii Katowic odbędzie się spotkanie na temat historii placu Wolności i starych pocztówek, pokazujących to miejsce. Stare widokówki i zdjęcia będą pochodzić ze zbiorów muzeum, a niektóre z nich do tej pory nie były pokazywane.

Kolejne spotkanie z cyklu „Podziel się historią” odbędzie się o godzinie 15.00 w gmachu głównym Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. Józefa Szafranka 9. Spotkanie pt. „Widoki z placu Wolności. Krótka historia miejsca” poprowadzi Michał Bulsa z Działu Historii MHK.

Reklama

Będzie to ostatnie spotkanie z cyklu „Podziel się historią”. Tym razem pochylimy się nad historią jednego z największych placów i zieleńców śródmieścia – placu Wolności. Krótki zarys dziejów – od połowy XIX do początków XXI wieku – będzie zilustrowany materiałami ikonograficznymi (karty pocztowe, widokówki i zdjęcia) ze zbiorów Działu Fotografii Muzeum Historii Katowic. Postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania: Dlaczego dwóch cesarzy ze spiżu „wyleciało w powietrze”? Skąd przy placu wziął się drewniany kościółek? Dlaczego żaden z budynków przy placu nie posiada numeru 13? Opowiemy o czterech pomnikach, które stały na środku placu, o ważnych budynkach, ludziach, miejscach pamięci oraz o niezrealizowanych planach i pomysłach, dotyczących omawianego miejsca – zapowiada Muzeum Historii Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.