Ponad połowa biurowca .KTW wynajęta. W czerwcu pierwsza firma wejdzie do obiektu .KTW, który wynajął już 60 procent powierzchni. Budynek w centrum Katowic ma 14 kondygnacji i 3 poziomowy garaż podziemny.

– Dokładnie dwa lata temu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, wspólnie z zespołem Medusagroup zaprezentowaliśmy publicznie projekt architektoniczny biurowców .KTW. Po miesiącach intensywnych prac niezawodnego generalnego wykonawcy STRABAG, nad którymi czuwał zespół doświadczonych inżynierów z Tebodin, dziś możemy oglądać pierwszy biurowiec w całej okazałości. Jako inwestor czujemy satysfakcję, gdyż realizacja tej fazy inwestycji przebiegła wzorcowo, zgodnie z harmonogramem. Wierzymy, że obiekt odniesie sukces komercjalizacyjny i pozwoli ugruntować naszą wiarygodność na rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Stopień zasiedlenia obiektu to jeden z wielu ważnych czynników decydujących o realizacji drugiego wysokościowca. Dokumentacja wykonawcza .KTW II jest już w fazie ukończenia, uzyskaliśmy ostateczne pozwolenie na budowę, a dział najmu prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami. Zapewniam, że druga wieża powstanie – dodaje.

Reklama

Biurowiec .KTW I powstał w katowickiej Strefie Kultury, w sąsiedztwie Spodka, który nieco przykrył. Proces budowlany trwał blisko dwa lata. Rozpoczęto go od wykonania głębokich wykopów, którym towarzyszyła budowa ścian szczelinowych wyznaczających obszar płyty fundamentowej pod całością kompleksu .KTW. Zakończenie robót przy części podziemnej pozwoliło kontynuować prace nad poziomem ziemi, gdzie sukcesywnie tworzono żelbetową konstrukcję .KTW I o docelowej wysokości 66 metrów. Biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Generalne wykonawstwo .KTW I powierzono spółce STRABAG.

– Budowa biurowca .KTW I to dla nas projekt szczególny ze względu na jego znaczenie biznesowe dla Katowic, ale też wyzwania techniczne, którym musieliśmy sprostać prowadząc budowę w centrum miasta. W ciągu 22 miesięcy blisko 370 osób – po stronie Strabag i naszych podwykonawców pracowało na efekt, który dzisiaj z dumą możemy zaprezentować. Chciałbym też szczególnie podkreślić doskonałą współpracę z inwestorem – TDJ Estate, dzięki której nasze zespoły bardzo efektywnie mogły realizować złożone zadania techniczne i logistyczne – podsumowuje Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Równolegle do prac budowlanych postępował proces komercjalizacji obiektu. Do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie .KTW I inwestor sfinalizował umowy najmu na ok. 60 proc. powierzchni. Największym najemcą została firma Fujitsu, której biura zajmą aż cztery piętra budynku, tj. ok. 6000 mkw. Rekrutacja 200 specjalistów do różnych ról IT trwa. Aplikować można poprzez dedykowaną stronę www.czasnazdolnyslask.pl. W gronie potwierdzonych dotychczas najemców znaleźli się też: TDJ S.A. (1480 mkw.), Teleperformance Poland (1480 mkw.) i Gastromall Group (480 mkw.). Nazwy kolejnych podmiotów zostaną ogłoszone w następnych miesiącach, z uwagi na trwające procesy formalne.

Pierwszym najemcą, który zasiedli biurowiec .KTW I będzie katowicki oddział EY. Firma wynajęła w budynku 915 mkw. powierzchni biurowej, znajdującej się na kondygnacji +7. Biuro rozpocznie działalność w drugim tygodniu czerwca tego roku.

– O wyborze nowego biura EY w Katowicach zadecydowała m.in. doskonała lokalizacja w ścisłym centrum miasta oraz możliwości, jakie daje tak nowoczesny budynek, jakim jest .KTW I. Od połowy czerwca w nowej przestrzeni rozpocznie pracę ponad 100 osób. Biuro zostało zaprojektowane zgodnie z naszą filozofią EY@Work, której celem jest stworzenie nowoczesnego środowiska pracy jako narzędzia ułatwiającego świadczenie usług na najwyższym poziomie, jak również pozyskiwanie najlepszych specjalistów do firmy EY – mówi Leszek Lerch, Partner, Dyrektor biur regionalnych EY. – Jesteśmy obecni w Katowicach od ponad 20 lat i z dumą przyglądamy się, jak dynamicznie rozwija się cały region. Nasze biuro w Katowicach stwarza przedsiębiorcom z regionu dostęp do pełnego zakresu usług audytowych, doradczych, prawnych czy księgowych oferowanych przez naszą firmę – dodaje.

Dziś wieczorem odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia .KTW I, w której uczestniczyć będą m.in.  partnerzy biznesowi TDJ oraz przedstawiciele samorządów, świata biznesu i podmiotów współpracujących przy realizacji inwestycji.

Docelowa działalność obiektu zostanie zainaugurowana 1 czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.