Al. Roździeńskiego / fot. InfoKatowice.pl

Linia tramwajowa wzdłuż alei Roździeńskiego. Tramwaje Śląskie planowały, aby pod koniec 2017 roku ogłosić przetarg na przygotowanie studium wykonalności dla linii tramwajowej wzdłuż al. Roździeńskiego. Chodzi o linię, która prowadziłaby z centrum Katowic, przez Bogucice i Dąbrówkę Małą, do sosnowieckich Milowic. Okazuje się, że ta wizja się oddala. Spółka chce najpierw zlecić opracowanie „modelu ruchu”, a dopiero po jego wykonaniu ewentualny przetarg na wykonanie studium przedprojektowego.

Dyskusja o ewentualnej budowie linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego z centrum Katowic do Sosnowca, przez Bogucice i Dąbrówkę Małą, trwa od wielu lat. Optują za nią mieszkańcy, którzy upatrują w tym rozwiązaniu alternatywę dla zatłoczonej i zakorkowanej al. W. Roździeńskiego. Długie rozmowy między miastem Katowice, a Urzędem Miasta Sosnowiec, Tramwajami Śląskimi oraz przedstawicielami mieszkańców (m.in. Radą Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała, portalem Bogucice.info, grupą „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”) trwały w 2016 i 2017 roku. W końcu Tramwaje Śląskie SA poinformowały, że do końca 2017 roku ogłoszą przetarg na wykonanie studium przedprojektowego dla takiej linii tramwajowej (pisaliśmy o tym tutaj). Plany te jednak się przesunęły i są nieaktualne.

Przedstawiciele tramwajów na początku stycznia bieżącego roku poinformowali, że w pierwszym kwartale 2018 roku planują zlecenie opracowania „modelu ruchu, który wskaże ewentualne potoki pasażerskie, które mogłyby być obsługiwane przez nową linię tramwajową”. Jednocześnie spółka zaznacza, że termin nie jest wiążący.

Dopiero po otrzymaniu „modelu ruchu” spółka planuje zlecenie opracowania studium przedprojektowego dla proponowanej linii tramwajowej. W ten sposób wizja budowy takiej linii oddala się w czasie.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.