W Tychach odliczają dni do otwarcia Wodnego Parku Tychy, który oficjalnie wystartuje ze swoją działalnością 30 kwietnia. Obiekt jest w stanie pomieścić 1,2 tys. osób. To dobra informacja dla mieszkańców Katowic, bo do nowego parku wodnego nie będzie daleko.

Na razie cennik jest ciągle tajemnicą. Ma zostać udostępniony pod koniec tygodnia. Inwestor obawia się reakcji cenowej konkurencji z Rudy Śląskiej i Dąbrowy Górniczej. Udało nam się dowiedzieć, że nie będzie socjalnych zniżek dla tyszan. Na zniżki mogą liczyć jedynie rodziny korzystające z programu Rodzina 3+ i osoby po 60 roku życia.

Reklama

Mieszkańcy Katowic do parku wodnego będą mieli łatwy dojazd pociągiem lub samochodem. W Katowicach natomiast nie powstanie park wodny, miasto buduje za to 3 baseny.

Kosztowny park wodny

Aquapark zbudowany przez należąca do miasta Tychy spółkę kosztował około 100 mln zł netto. W tym roku ma wygenerować koszty rzędu około 16-17 mln zł.

W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu.

Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem, a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Na powierzchni 176,5 m kw. części wypoczynkowej (SPA) znajdzie się sauna wulkaniczna Ganbanyoku (wywodząca się z Japonii), kabiny do floatingu oraz wanna do kąpieli balneologicznych.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.