Działka na ulicy Francuskiej 5 / Obecnie parking/ fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Przy ulicy Francuskiej 5 znajduje się działka, którą odkupi miasto od prywatnego właściciela, wcześniej samo ją sprzedało. Zakup ma kosztować ponad 1,4 mln zł, już prezydent Katowic wydał zarządzenie w tej sprawie. Jakie ma miasto plany wobec działki? Na razie żadnych.

W tym miejscu niemal dekadę temu stał stary i zniszczony budynek, miał się stać restauracją i galerią sztuki. Nie stał się, ostatecznie go wyburzono, a działkę miasto sprzedało prywatnej firmie. Miał tam powstać budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i kulturalne. Obiekt w ciągu 3 lat miał być gotowy. Powstał parking.

Reklama

Teraz miasto odkupuje od właściciela 465 mkw. terenu za ponad 1,4 mln zł. Na razie nie wiadomo jakie będą plany co do przyszłości tego terenu. Jeszcze w grudniu 2017 miasto chciało odkupić teren za nieco ponad 1,3 mln zł.

Zarządzenie prezydenta Katowic z grudnia 2017 roku / fot. BIP UM Katowice

Nie jest wykluczone, że magistrat będzie kontynuował swoje wcześniejsze zamiary i dążył do stworzenia tam obiektów dobrze integrujących się z sąsiadującą ulicą Mariacką. Ten teren może też zostać po prostu włączony do strefy płatnego parkowania.

Rada Miasta zgodziła się na sprzedaż działki Archidiecezji Katowickiej. Za 1 procent wartości

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.