Rada Miasta zgodziła się na sprzedaż działki Archidiecezji Katowickiej. Miejscy radni przegłosowali dzisiaj na sesji Rady Miasta Katowice sprzedaż działki na ulicy Francuskiej 70 z 99 procentową bonifikata na rzecz Archidiecezji Katowickiej. Działkę w sumie wyceniono na nieco ponad milion złotych i ta będzie kosztowała Archidiecezję około 10 tys. zł. Wcześniej radny Aleksander Uszok (RAŚ) chciał zdjęcia tego punktu z porządku obrad. Wniosek po głosowaniu upadł.

– Sprzedaż tego terenu umożliwi jego zagospodarowanie pod te funkcje, które są wskazane – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. Chodzi o budowę kaplicy oraz parkingu.

Działka ma nieco ponad 6 tys. mkw., na obszarze około 2 tys. mkw. powstanie kaplica. Obecnie działka jest dzikim parkingiem dla katowiczan.

Reklama

– Pod tą działką przechodzą kable i przechodzą rury – mówiła Bożena Rojewska (PO). Prezydent Katowic zaznaczył, że przy powstającej kaplicy, powstaną parkingi, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.

– Cała przestrzeń parkingowa będzie udostępniona do tej samej funkcji, która dzisiaj obowiązuje – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

– Czy to będzie parking bezpłatny?- pytała radna Barbara Wnęk (PO), która chciała też wiedzieć, czy miasto zamierza zabezpieczyć w umowie możliwość parkowania mieszkańców w pobliżu kaplicy. Prezydent Katowic zaznaczył, że jest to sprzedaż działki, ale do kwestii zabezpieczeń w umowie się nie odniósł.


Posłuchajcie co powiedział Marcin Krupa prezydent Katowic odnośnie sprzedaży działki pod kaplicę


– Pewne moje wątpliwości budzi miejsce i wielkość tej działki – mówił radny Marek Nowara z RAŚ. Nowara stwierdził, że można przecież działkę sprzedać z wyłączeniem fragmentu, gdzie dzisiaj znajduje się dziki parking.

Radni większością przegłosowali zgodę na sprzedaż działki z bonifikatą.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.