Miasto Katowice oddaje w darowiźnie działki. Pod budowę nowej siedziby prokuratury. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Katowic Marcin Krupa, wcześniej zgodę wyrazili katowiccy radni. 

Miasto oddaje dwie działki przy ulicy Gliwickiej o powierzchni 34 853 mkw. To fragmenty działek położonych w sąsiedztwie posesji przy ul. Gliwickiej 267 i 271 w Katowicach-Załężu. Darowizny dokonuje się na rzecz Skarbu Państwa.

– Darowizny dokonuje się z przeznaczeniem na realizację celu publicznego w rozumieniu art. 6 pkt 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami tj. celem budowy i utrzymywania nowej siedziby katowickich jednostek prokuratury różnego szczebla związanego z działalnością statutową Prokuratury Okręgowej w Katowicach – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez prezydenta miasta.

Prokuratura na budowę nowej siedziby ma 6 lat, w przeciwnym razie będzie musiała oddać działki.

Reklama

Kilka tygodni temu katowiccy radni zgodzili się na sprzedaż działki o wielkości nieco ponad 6 tys. mkw za 1 procent jej wartości na rzecz Archidiecezji Katowickiej. Przy ulicy Francuskiej 70 ma powstać kapliczka i miejsca parkingowe. Temat wywołał wiele kontrowersji w mieście. Ostatecznie jeszcze w lutym prezydent Katowic podpisał zarządzenie w tej sprawie. Kuria nabędzie działkę za 10,5 tys. zł netto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.