Marcin Krupa prezydent Katowic w towarzystwie duchownych / Katedra Chrystusa Króla / fot. Erdem Yildiz

Prezydent Katowic podpisał zarządzenie w sprawie sprzedaży działki Archidiecezji Katowickiej. Działka przy ulicy Francuskiej 70 zostanie sprzedana Archidiecezji Katowickiej. Prezydent Katowic Marcin Krupa podpisał 23 lutego zarządzenie w tej sprawie. Wcześniej na sprzedaż zgodziła się Rada Miasta Katowice, temat wywołał wiele kontrowersji.

Na liczącej ponad 6 tys. mkw działce ma powstać kapliczka wraz z miejscami parkingowymi. Miasto odsprzeda działkę Archidiecezji Katowickiej z 99 procentową bonifikatą. Cenę nieruchomości po bonifikacie oszacowano na 10,5 tys. zł (netto).

– Do ceny zostanie doliczony podatek od towarów i usług według stawki obowiązującej w dniu zbycia – czytamy w zarządzeniu prezydenta Katowic.

Reklama

Na terenie działki istniał dziki parking, na którym mieszkańcy zostawiali samochody udając się m.in. do jednego z wydziałów Urzędu Miasta Katowice.

– Cała przestrzeń parkingowa będzie udostępniona do tej samej funkcji, która dzisiaj obowiązuje – powiedział w trakcie sesji Rady Miasta prezydent Katowic Marcin Krupa, który bronił decyzji o sprzedaży działki na rzecz kurii.


Posłuchajcie, co powiedział Marcin Krupa prezydent Katowic odnośnie sprzedaży działki pod kaplicę


Ostatecznie 18 radnych było za sprzedażą działki, a 9 wstrzymało się od głosu.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.