W Katowicach trwa systematyczne wyniszczanie „Tunelu Muzycznego”. Aktualnie ironiczny napis mówi, że „dobrze gra”, ale już zdaje nic nie gra. No chyba, że uderzymy się rurką w głowę, to wtedy na jakiś dźwięk można liczyć.

„Tunel Muzyczny”, powstał w tunelu łączącym ulicę Tylną Mariacką z Wojewódzką, ma jeszcze w lutym być naprawiony. Sfinansowany dzięki Muzykograntom, które rozdaje Katowice Miasto Ogrodów, miał kosztować ponad 20 tys. zł. Zamysł tunelu jest prosty. Wiatr wieje a powieszone na metalowych linkach rurki obijają się o siebie i wydają w ten sposób dźwięk. Przy okazji odmalowano i doświetlono tunel, w którym trudno było czuć się bezpiecznie.

Reklama

Niestety, katowiczanie zdaje się oblali egzamin na współistnienie z instalacją artystyczną. Obecnie rurki są z każdym dniem coraz bardziej niszczone. Zrywane, rzucane na ziemię, lub obniżone do takiej wysokości, że można się po prostu uderzyć w głowę. Odmalowany tunel już został przyozdobiony bohomazami.

Tunel Muzyczny w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

W lutym jeszcze wejdziemy i będziemy naprawiać instalację – zapowiedział Łukasz Harat, z fundacji Antyrama.

Pytanie pozostaje czy jest sens? Rurki po kilku miesiącach wcale nie wyglądają reprezentacyjnie, w dodatku są uciążliwe dla przechodniów i rowerzystów.

Muzyczny Tunel powstał w listopadzie 2017 roku, docelowo ma funkcjonować rok.

Tunel Muzyczny w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.