Zarzecze / fot. InfoKatowice.pl

Zarzecze: Przetargi na budowę i modernizację dróg jeszcze w tym roku. Jeszcze w bieżącym roku władze Katowic planują ogłoszenie przetargów na modernizację ul. Jesiotra i ul. Łososiowej w dzielnicy Zarzecze. Łącznie na ten cel miasto chce wydać 2,7 mln złotych.

Modernizacja obydwu dróg będzie tak naprawdę budową od podstaw nowych ulic. Obydwa przetargi nieograniczone będzie prowadził Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice. Budowa drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą ulicy Łososiowej będzie kosztować około 1 546 500 złotych netto. Przetarg jest planowany na drugi kwartał bieżącego roku.

Nieco tańszy będzie przetarg, który jest planowany na pierwszy kwarta br. Chodzi o budowę od podstaw ul. Jesiotra (boczna od ul. Kamieńskiej). Orientacyjna wartość zamówienia wyniesie około 1 201 195 złotych netto.

To temat, który ciągnie się od kilku lat, już w 2016 roku miasto zleciło opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji (pisaliśmy o tym tutaj). Nawierzchnia drogi zostanie w praktyce wykonana od podstaw, po śladzie istniejącej ulicy Jesiotra (na odcinku na północ od skrzyżowania z ulicą Sandacza). Powstaną także chodnik, oświetlenie i odwodnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.