ul. Jesiotra /fot.. UM Katowice

Władze Katowic ogłosiły zamówienie na opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy od podstaw nowej drogi po śladzie ulicy Jesiotra w dzielnicy Zarzecze. Wykonawcę dokumentacji poznamy 16 listopada.

Nawierzchnia drogi zostanie w praktyce wykonana od podstaw, po śladzie istniejącej ulicy Jesiotra (na odcinku na północ od skrzyżowania z ulicą Sandacza). Powstaną także chodnik, oświetlenie i odwodnienie. We wrześniu br. trwały konsultacje z mieszkańcami Zarzecza w tej sprawie (pisaliśmy o tym tutaj). Teraz władze Katowic ogłosiły zamówienie na wykonanie dokumentacji technicznej dla inwestycji.

Reklama

Zamówienie o wartości poniżej 30 tys. euro dotyczy wykonania dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą ulicy Jesiotra w Katowicach”. Wykonawca dokumentacji będzie także pełnił nadzór autorski w okresie realizacji robót, a także weźmie udział w planowanych kolejnych konsultacjach społecznych.

W dokumentacji technicznej znajdą się projekt budowlany i projekty wykonawcze. Zwycięzca postępowania będzie musiał również dokonać niezbędnych uzgodnień zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji.

Przedsiębiorstwa i firmy, które chciałyby wykonać dokumentację projektową, mogą składać swoje oferty i wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 16 listopada br. w Wydziale Inwestycji UM Katowice. Według planów magistratu wszelkie procedury oraz budowa drogi mają się zakończyć do 2018 roku.

5 KOMENTARZE

  1. W tej samej dzielnicy, tyle że w jej centrum, dojście i dojazd do placu zabaw, boiska, siłowni plenerowej i toru dla rowerów wciąż straszy nieutwardzoną nawierzchnią bez chodnika, z błotem i dziurami. To ulica Płk. Henryka Kowalówki.
    Niestety, pomimo wielu wniosków kierowanych w tej sprawie do UM miasto jedynie zasypuje na niej kolejne dziury zamiast zrobić w końcu docelowy remont tej ulicy z docelową nawierzchnią..

  2. Pod jakim kątem “ważnej”, bo pewne osoby się wprowadzily?
    Ulica ślepa, nie łącząca z żadną inną drogą, niepotrzebna taka modernizacja, nadaje się do telewizji albo zeby zajął się tym dobry dziennikarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.