Marcin Krupa i Krystyna Siejna na sesji Rady Miasta / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Rada Miasta Katowice miała dzisiaj głosować nad skargą odnośnie zmiany nazwy placu Szewczyka na plac im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zarządzenie w tej sprawie wydał wojewoda śląski.  Wprowadzania takiego punktu chciał prezydent Katowic Marcin Krupa, który przygotował stosowną uchwałę. Ta została zdjęta tuż przed głosowaniem.

Na odbywającej się dzisiaj sesji Rady Miasta Katowice, do porządku obrad wprowadzono skargę na zarządzenie wojewody odnośnie zmiany nazwy placu Szewczyka. Ta ostatecznie została wycofana z porządku obrad. Tuż przed głosowaniem, powodem miał być błąd formalny.

Na sesji Rady Miasta o wycofanie skargi zapytał radny Witold Witkowicz z PO, który chciał wiedzieć, czy prezydent Katowic przygotowuje nową skargę i czy odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Katowice w tej sprawie.

– Też zostałem zaskoczony tą decyzją, dopiero dzisiaj o 10.00 otrzymałem dokumenty, przygotowałem odpowiednią skargę, okazuje się, że ona jest źle przygotowana. Nie jestem po prostu stroną w postępowaniu, sprawa jakby należy do państwa, czyli rady miasta – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– Zadarłby z PiS na całej linii –usłyszeliśmy od osoby znającej kulisy sprawy. Zresztą nie tylko prezydent Katowic, ale całe Forum Samorządowe. To właśnie Forum wraz PiS rządzi w katowickiej Radzie Miasta.

Kilka godzin wcześniej na swoim Facebooku prezydent Katowic deklarował zaskarżenie decyzji.

– Szanowni Państwo, w przypadku narzuconej nam zmiany nazwy pl. Szewczyka informuję, że będziemy odwoływać się od tej decyzji do sądu administracyjnego – napisał Marcin Krupa.

Nowa nazwa placu ma zacząć obowiązywać po 14 dniach od daty publikacji zarządzenia wojewody. Miasto ma 30 dni na złożenie skargi na zarządzenie wojewody śląskiego, wcześniej musi to przegłosować Rada Miasta.

 

7 KOMENTARZE

  1. Ludzie z tymi PiS-iorami trza coś zrobić !! Oni już tu nawet na śląsku chcą zrobić syf … ich syf ! A Pan Panie prezydencie jeśli Pan jest prawdziwym gospodarzem miasta i zależy Panu na swoich mieszkańcach to powinien Pan głośno interweniować , a nie bać się o stołek , bo jeśli Pan pokaże że Panu zależy to ludzie sami wstawią się za Panem i zagłosują na Pana znowu !!

  2. Kupa to tchorz ktory nie potrafi zadbac o interesy mieszkancow!! Lizus jakich malo.. Mam nadzieje ze mieszkancy zrozumieja to w koncu i w przyslym roku nie beda slepo glosowac caly czas na tego gogusia..

  3. Panie wojewodo!!! Jesteś Pan śmiesznym człowiekiem na posyłki i dyktat warszafki. Bardzo przykre, historia pokazuje, że wojewodowie Śląscy to byli wielcy politycy walczący o Śląsk, a pan….?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.