Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

Prezydent Katowic dba o swoich dyrektorów widać to w nagrodach, które otrzymują. Kwoty, którymi byli nagradzani w tym roku są różne, rekordzista dostał 19 tys. zł, a rok jeszcze się nie skończył. Co ciekawe, nagrodę otrzymał też były komendant Straży Miejskiej w Katowicach, który odszedł w atmosferze skandalu.

W tym roku w sumie, Marcin Krupa prezydent Katowic nagrodził 29 dyrektorów.

Zapytaliśmy o wysokość nagród dla dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych. Od stycznia do września największą nagrodę otrzymał dyrektor Muzeum Historii Katowic – 19 tys. zł. Zaraz za nim znajduje się dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” – 12,850 zł oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach – 12,760 zł.

10,350 zł otrzymał dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Południe”. Natomiast dyrektor MDK „Szopienice-Giszowiec” – 9,650 zł nagrody, MDK „Koszutka” 9 tys. zł, a MDK „Bogucice-Zawodzie” 8,130 zł. Natomiast dyrektor MDK „Ligota” nieco mniej bo 4 tys. zł.

9 tys. zł otrzymała dyrektor Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, a 8,870 dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej „BWA”. 8,840 dyrektor Instytucji Upowszechniania Muzyki „Silesia”.

6,100 zł otrzymał dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej, a Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów 5,300 zł.

Wśród nagrodzonych są też mniejsze kwoty – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy otrzymała 1,4 tys. zł, a dyrektorzy Domów Dziecka między 1,5-1,7 tys. zł.

Natomiast były komendant Straży Miejskiej, Kazimierz Romanowski, który na początku maja zrezygnował z funkcji, po tym jak w sieci pojawiło się nagranie z jego udziałem, otrzymał 1,8 tys. zł nagrody.

Warto też zwrócić uwagę, na to kogo brakuje w zestawieniu nagrodzonych dyrektorów. Nie ma w nim Piotra Zaczkowskiego, dyrektora Katowice Miasto Ogrodów. Ten został kilka miesięcy temu uznany winnym naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Orzeczenie nie jest prawomocne, a dyrektor się od niego odwołał.

Poniżej pełen wykaz nagród:

Nagrody dla dyrektor Miejskich Jednostek Organizacyjnych. Styczeń-wrzesień 2017
Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.