Piotr Zaczkowski dyrektor Miasta Ogrodów / fot. UM Katowice

Dyrektor Katowice Miasto Ogrodów nieprawomocnie winny: We wtorek (11.07) odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Katowice. W jej trakcie poinformowano radnych, że dyrektor Katowice Miasto Ogrodów został uznany winnym naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Orzeczenie nie jest prawomocne, Piotr Zaczkowski może się jeszcze od niego odwołać.

To pokłosie zawiadomienia, które w 2016 do Urzędu Zamówień Publicznych złożyło Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Chodzi o wydanie 60 tys. euro przez Katowice Miasto Ogrodów na “strategię muzyczną miasta Katowice”.

Przygotowanie dokumentu zlecono z wolnej ręki brytyjskiej firmie Sound Diplomacy. Zdaniem Bona Fides powinien zostać przeprowadzony przetarg, po kontroli Urząd Zamówień Publicznych doszedł do tych samych wniosków.

Reklama

Sam dokument („Polityka rozwoju sektora muzycznego w Katowicach” ) przygotowany przez zewnętrzną firmę nie rzucał na kolana.  Za 60 tys. euro urzędnicy dowiedzieli się m.in., że miasto powinno lepiej promować swoją ofertę muzyczną na arenie międzynarodowej oraz, że Katowice powinny zapewnić lepszy dostęp do sal prób i studiów nagrań, pomóc w nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów lokalnym artystom, zapewnić więcej lokalnej infrastruktury koncertowej czy kształcić pracowników branży muzycznej. Szczegóły na temat raportu i jego powstawania znajdziecie tutaj.

Na posiedzeniu 27 czerwca Regionalna Komisja Orzekająca działająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach uznała, że dyrektor Piotr Zaczkowski jest winny naruszenia dyscypliny finansów publicznych i odstąpiła od ukarania go. Nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia orzeczenia, gdy takowe się pojawi, to wtedy zapadnie decyzja, czy Zaczkowski będzie się odwoływał. Orzeczenie nie jest prawomocne.

8 KOMENTARZE

  1. czy może ktoś zebrać i napisać w ilu konkursach typu Europejska Stolica Kultury itp startowały Katowice i Miasto Ogrodów i ile publicznych pieniędzy wydano na nie ? a także ile z nich zakończyło się sukcesem i co z tego mają mieszkańcy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.