/ fot. Policja

Katowicki sąd przez 12 lat szukał go w całej Europie. Znalazł w…Sosnowcu. Od 12 lat był poszukiwany listem gończym, szukali go na terenie różnych państw Unii Europejskiej. Ostatecznie policjanci zatrzymali 58-latka w Sosnowcu.

Mężczyzna był poszukiwany w związku z przestępstwami korupcyjnymi, których miał się dopuścić. Przez lata miał się ukrywać w różnych krajach Unii Europejskiej, dlatego Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował się wydać za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

– Kryminalni wiele lat czynili starania, by go zatrzymać po tym, jak wydano za nim list gończy – informuje Aleksandra Nowara rzecznik śląskiej policji.  – Ostatecznie jednak kryminalni pozyskali informację, z której wynikało, że mężczyzna wrócił do kraju. Po intensywnych czynnościach ustalili jego prawdopodobne miejsce pobytu, a po kilku dniach zatrzymali go na jednej z ulic sosnowieckiej dzielnicy Klimontów – dodaje.

Kolejny zatrzymany

Mężczyzna już trafił do aresztu śledczego. To drugie zatrzymanie poszukiwanego w całej Europie mężczyzny w ostatnim czasie. Kilka dni temu informowaliśmy o zatrzymaniu Dariusza N., poszukiwanego w związku z zabiciem w sierpniu zeszłego roku 19-latka w Katowicach.

N. został zatrzymany w Hiszpanii, miał dwukrotnie dźgnąć nożem swoją ofiarę, jest też podejrzany o próbę zabójstwa ojca 19-latka.

Katowicki „Narcos” w Hiszpanii. Kulisy zatrzymania Dariusza N. Zdradził go tatuaż (wideo)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.