Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Wyniki badań geologicznych jednoznaczne. Urząd Miasta Katowice potwierdza, że nowy Stadion Miejski powstanie w rejonie ul. Bocheńskiego, Załęskiej Hałdy i Upadowej. Obiekt ma być gotowy w 2021 roku.

O planowanej zmianie lokalizacji było wiadomo już od zeszłego roku, ostateczne rozstrzygnięcie miały dać badania geologiczne. Te wykazały, że taki obiekt może powstać w nowej lokalizacji tj. przy ul. Bocheńskiego. Stadion planowo ma pomieścić 12 tys. kibiców z możliwością rozbudowy do 15 tys.

Reklama

Kompleks sportowy

Na początku kwietnia prezydent Katowic poinformował o zmianach w koncepcji nowego obiektu sportowego. Wraz ze stadionem powstanie Hala Sportowa na 2,5-3 tysiące widzów i 6 boisk piłkarskich do treningu juniorów. 5 z nich będzie pełnowymiarowa, jedno ma być dostosowane do treningu bramkarzy. Wśród boisk pojawi się też służące do treningu zimą.

W lipcu ma zostać ogłoszony konkurs architektoniczno-urbanistyczny i potrwa 6 miesięcy. Następnie odbędzie się projektowanie, które potrwa 12 miesięcy. Obiekt ma być gotowy najpóźniej w 2021 roku.

Pierwotnie Stadion Miejski miał kosztować około 120 mln zł, obecnie wiadomo, że może kosztować więcej. – Nie będziemy na nim oszczędzać – zapowiedział w kwietniu prezydent Katowic Marcin Krupa.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.