Urząd Miasta Katowice / fot. AM

Mieszkańcy os. Witosa chcą poprawy ekranów akustycznych wzdłuż autostrady i interweniują w Urzędzie Miasta Katowice. Złożyli pismo, w którym chcą poprawienia wymienionych niedawno ekranów wzdłuż autostrady A4. Wskazują, że wymiana ekranów na betonowe pogorszyła jakość życia, a hałas jest większy.

W sprawie ekranów wystąpiła dwójka mieszkańców Osiedla Witosa. Swoje pismo z 4 lipca br. przekazali radnemu miejskiemu Józefowi Zawadzkiemu z Forum Samorządowego, a ten z kolei sprawę przesłał na ręce prezydenta Marcina Krupy.

Mieszkańcy poprosili o interwencję w sprawie ekranów akustycznych wzdłuż autostrady A4, przebiegającej na południe od os. W. Witosa. Ekrany wymieniono na betonowy mur, który pomalowano tylko z jednej strony i brakuje w nim górnego zakończenia. Według mieszkańców poprzednie ekrany były jednolitego koloru na całej długości w rejonie osiedla, były wykonane w wyższym standardzie i o wiele lepiej tłumiły hałas.

Sprawę w swojej interpelacji opisał radny Józef Zawadzki, który podkreślił, że nowe ekrany powodują dyskomfort dla mieszkańców. Odpowiedzi w tej sprawie dopiero udzieli magistrat.

Warto przypomnieć, że w tym rejonie autostradą A4 oraz infrastrukturą towarzyszącą autostradzie (a więc i ekranami) zarządza katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.