Strefa Kultury / fot. mat. pras.
Reklama

Bardzo ciekawą informacją podzielił się z radnymi wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. W trakcie Komisji Transportu Rady Miasta Katowice zapytany o budowę parkingów wielopoziomowych, zaznaczył, że miasto ma planach budowę takiego parkingu w Strefie Kultury lub na osiedlu Tysiąclecia.

Katowice zbudują parking wielopoziomowy w Strefie Kultury lub na osiedlu Tysiąclecia, o konstrukcji szkieletowej. Obiekt ma powstać w ciągu 2-3 lat. Zdaniem Sobuli, takie inwestycje nie są tanie – koszt jednego miejsca parkingowego oscyluje w granicach od 14 do nawet 35 tys. zł.

Reklama

Jak zaznaczył wiceprezydent Katowic takie obiekty buduje się w dwóch przypadkach: „jeśli chcemy radykalnie zwiększyć „chłonność” danego miejsca i okolicy, bez patrzenia na wynik finansowy lub, gdy chcemy rozwiązać problem parkingowy”.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Katowice o szczegóły odnośnie planowanej inwestycji. Niestety, szczegółów na chwilę obecne magistrat nie podaje, bo całość to na razie koncepcja.

–  W związku z tym, na dzień dzisiejszy – tak szczegółowe pytania o: ilość miejsc parkingowych, ilość poziomów, odpłatność oraz koszty budowy nie są możliwe do precyzyjnego i jednoznacznego określenia na tym etapie realizacji zadania – wyjaśniał nam Krzysztof Kaczorowski z Wydziału Komunikacji Społecznej katowickiego magistratu.

Wiadomo również, że na ul. Tylnej-Mariackiej, planowany jest mechaniczny parking wielopoziomowy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.