foto: Infokatowice.pl
Reklama

Przy ul. Sokolskiej właśnie powstaje nowy przystanek autobusowy. Jednak według mieszkańców Koszutki, zamiast ułatwić, utrudni im komunikację i pogorszy jakość życia. Właśnie w tej sprawie u władz Katowic interweniował radny Marek Nowara z Ruchu Autonomii Śląska.

W swojej interpelacji radny miejski Marek Nowara opisał problem, wskazywany przez mieszkańców budynków przy ul. Sokolskiej i ul. Michała Grażyńskiego. Chodzi o nowo powstający przystanek autobusowy przy ul. Sokolskiej, powyżej restauracji „City Rock”, w kierunku północnym.

Reklama

Przystanek będzie zlokalizowany bardzo blisko newralgicznego skrzyżowania ulic Sokolskiej i Chorzowskiej. Nie będzie posiadał zatoki, a autobusy będą zatrzymywać się na pasie ruchu, by obsłużyć pasażerów. To niepokoi mieszkańców pobliskich budynków. Według nich budowa tego przystanku stworzy trudności komunikacyjne w tym rejonie oraz utrudni wjazd mieszkańcom w pobliże swoich mieszkań (skręt w prawo z ulicy Sokolskiej). Według nich pogorszy to jakość życia w tym miejscu.

– Faktem jest, że odległość między obecnym jedynym przystankiem na ulicy Sokolskiej, a kolejnymi (Misjonarzy Oblatów lub GIG) jest dość duża. Jednak wydaje się, że usytuowanie przystanku w proponowanym miejscu, choćby z uwagi na brak zatoki autobusowej oraz bliskość dużego skrzyżowania jest niekorzystne – argumentuje radny Marek Nowara. – W związku z powyższym proszę o przeanalizowanie raz jeszcze zasadności takiego usytuowania przystanku oraz przeprowadzenie wizji lokalnej przez odpowiednie służby z uwzględnieniem obecności strony społecznej – dodał radny RAŚ.

Władze Katowic nie odniosły się jeszcze do sprawy. Mają na to niespełna miesiąc.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Biedacy będą mieli problem ze skręcaniem. Współczuję. Niech się przesiądą na autobus i po kłopocie – wysiądą tuż obok swoich włości.

  2. Kiedy Katowice w końcu zrozumieją, że miasto to przede wszystkim komunikacja miejska? To KM przewozi więcej ludzi! Wcale nie samochody! Samochody tworzą korki, ale więcej ludzi przewozi transport publiczny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.