/ fot. Policja
Reklama

9 osób zatrzymanych w trakcie protestu pod Katowickim Holdingiem Węglowym: Około 80 osób protestowała pod siedzibą Katowickiego Holdingu Węglowego. Zatrzymano w sumie 9 osób.

W czwartek odbył się protest pod siedzibą Katowickiego Holdingu Węglowego przy ulicy Damrota. Pracownicy KHW nie są zadowoleni z formy wypłaty tzw. czternastek, które podzielono na raty oraz z warunków pracy i płacy wynikających z połączenia KHW z Polską Grupą Górniczą. Doszło do zatrzymań podczas manifestacji.

Reklama

– W  trakcie protestu grupa prawie 40 uczestników próbowała siłą wtargnąć do budynku holdingu. Policjanci zabezpieczający manifestację nie dopuścili do tego, używając gazu łzawiącego. W wyniku interwencji policji nikt nie odniósł obrażeń. Zatrzymanych zostało 9 najbardziej agresywnych uczestników zajścia, z których 6 było pod wpływem alkoholu – informuje Aleksandra Nowara rzecznik śląskiej policji. –  Osoby te zostały przewiezione do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Śledczy analizują zapisy filmowe z przebiegu manifestacji pod kątem zidentyfikowania innych osób, które mogły naruszyć prawo – dodaje.

Ustalana jest również wartość strat – rozbito m.in. szybę w drzwiach wejściowych.

Nieoficjalnie wiadomo, że KHW ma zostać wchłonięte przez PGG. Pracownicy mieliby przejść na tych samych zasadach do nowego miejsca pracy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.