/ fot. Urząd Wojewódzki w Katowicach

Na terenie Katowic zginęło 65 osób: W sobotę 28 stycznia odbędą się wojewódzkie obchody 11. Rocznicy tragedii budowlanej, do której doszło na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.

To tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. 28 stycznia 2006 roku w wyniku zawalenie się dachu MTK zginęło 65 osób, a 144 zostało rannych. 26 osób doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wtedy odbywały się tam targi gołębi pocztowych. W pewnym momencie dach hali runął na znajdujące się tam osoby. Jak się okazało był za słaby, żeby wytrzymać ciężar grubej pokrywy śnieżnej.

Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy rozpoczną się o godzinie 11.00. Wezmą w nich udział m.in. wojewoda, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje służb mundurowych, ratowniczych oraz hodowców gołębi.

Program obchodów:
godz. 10:45 – zbiórka przed pomnikiem znajdującym się na terenie MTK;

godz. 11:00 – rozpoczęcie uroczystości, przypomnienie wydarzeń z 28 stycznia 2006 roku;

godz. 11:05-11:10 – wspólna modlitwa w intencji tragicznie zmarłych, rannych, ich rodzin oraz służb ratowniczych, które niosły pomoc po katastrofie;

godz. 11:10-11:30 – złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez przybyłe delegacje;

godz. 11:30 – wykonanie utworu „Cisza” przez sygnalistę Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zakończenie uroczystości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.