Będzie protest seniorów przed Urzędem Miasta Katowice? Seniorzy to zdaniem obrońców Szpitala Murcki jedna z grup społecznych, które dotkliwie odczują połączenie placówki z Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. Na razie po cichu, ale coraz śmielej, mówi się o bardzo wymownym proteście seniorów przed Urzędem Miasta Katowice.

Szpital Murcki to jedyny szpital miejski w Katowicach. Spółka należy do magistratu, ale generuje rocznie około 3 mln złotych straty. Panaceum na rozwiązanie problemów ze szpitalem ma być jego włączenie w struktury Górnośląskiego Centrum Medycznego w Ochojcu. Mieszkańcy Murcek i okolicznych dzielnic nie są zadowoleni z planów magistratu. Mówią wprost o  likwidacji szpitala, chociaż tego sformułowania jak ognia unikają władze miasta.

Niezadowolenie mieszkańcy pokazali w trakcie spotkania z prezydentem Marcinem Krupą, które zostało zorganizowane na Murckach. Pisaliśmy o tym tutaj: „Marcin Krupa wygwizdany. Krzyki i chaos na spotkaniu z mieszkańcami. „Nie traktujcie nas jak jakichś idiotów”.

Reklama

Wcześniej na początku stycznia na terenie Szpitala Murcki pracownicy i mieszkańcy protestowali przeciwko planom magistratu. Domagali się działania szpitala w niezmienionej formie.

Miasto Katowice stoi na stanowisku, że połączenie jednostek w Murckach i Ochojcu jest najlepszym rozwiązaniem. W ciągu 7 miesięcy od podpisania dokumentów o połączeniu oddziały z Murcek zostałyby przeniesione do placówki w Ochojcu. W Murckach zostałoby utworzone Centrum Rehabilitacji, działać ma też przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Wiadomo, że pracownicy szpitala wraz z mieszkańcami szykują się do manifestacji, ma też pojawić się mocny akcent w trakcie lutowej sesji Rady Miasta, gdzie będą dyskutowane losy Szpitala Murcki. Coraz głośniej mówi się też o bardzo wymownym proteście katowickich seniorów przed Urzędem Miasta. To właśnie oni zdaniem mieszkańców dzielnicy i pracowników szpitala najdotkliwiej odczują przeniesienie szpitala, które sami nazywają likwidacją.

3 KOMENTARZE

  1. Cóż to jest 3 miliony w gigantycznym budżecie! Kilkakrotnie więcej wyrzuca się w błoto, czyli chorą promocję, albo na tzw. szkolenia! Wystarczy zmniejszyć budźet miasta ogrodów z 24mln rocznie na rozdawnictwo szwagrom na serialisy i podobne bzdety!

  2. Nie seniorów tylko mieszkańców – młodzi też przyjdą bo szpital służy całej społeczności a nie tylko wybranej grupie wiekowej.
    Przyjdziemy i pod urząd miasta i pod dom prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.