Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Mieszkańcy domów, położonych przy ul. Leszczy w dzielnicy Zarzecze, po raz kolejny domagają się od władz miasta remontu drogi. Według nich obecny stan ulicy jest katastrofalny. Tym razem mieszkańców wsparł radny Aleksander Uszok.

Już w marcu do prezydenta miasta Marcina Krupy trafiła petycja wraz z podpisami mieszkańców Zarzecza, którzy poprosili o kompleksową modernizację ulicy Leszczy, na całej jej długości (pisaliśmy o tym tutaj). Według nich doraźne działania Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów niewiele dają, szczególnie przy większych opadach atmosferycznych, gdy przejazd drogą jest praktycznie niemożliwy (tworzy się błoto i koleiny).

Obecnie utrudnienia są jeszcze większe, ze względu na pobliską budowę nowego osiedla. W tej sprawie mieszkańców wspierało także kilku radnych miejskich. Na początku grudnia br. w sprawę zaangażował się radny Aleksander Uszok (RAŚ), który wystosował pismo do Marcina Krupy w tej sprawie.

Reklama

W interpelacji radny Uszok napisał m.in., że:

[…] Mieszkańcy ulicy Leszczy wielokrotnie zgłaszali katastrofalny stan swojej ulicy. Miasto doraźnie utwardziło nawierzchnię tłuczniem, który niestety został już rozjeżdżony. Obecnie przy wjeździe na ul. Grota Roweckiego trwa budowa nowego osiedla i droga jest w stanie bardzo utrudniającym komunikację, szczególnie dla osób starszych i dzieci, które dochodzą tym odcinkiem na autobus do szkoły. Na drodze brak jest również oświetlenia. Zwracam się z prośbą o doraźne zobowiązanie inwestora do przywrócenia na powyższym odcinku przejezdności i możliwości bezpiecznego przejścia. W dalszej perspektywie proszę o przedstawienie harmonogramu prac związanych z położeniem nawierzchni bitumicznej i instalacji oświetlenia na całej drodze […].

Urzędnicy teraz będą analizowali sprawę. Na pismo radnego muszą odpowiedzieć w terminie niespełna miesiąca.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.