Park Londzina w Katowicach-Załężu / fot.macqtosh
Reklama

Plac Londzina w Katowicach-Załężu zyska drugie życie. W wieloletnich planach finansowych miasta zapisano projekt rewitalizacji placu ks. Józefa Londzina w dzielnicy Załęże. Opracowanie dokumentacji technicznej ma nastąpić w 2017 roku, a prace budowlane w 2018 roku. Miasto chce pozyskać na ten cel fundusze unijne.

W projekcie budżetu miasta na rok 2017 ujęto 100 tys. złotych na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla placu ks. Józefa Londzina, wypracowanie koncepcji oraz opracowanie projektu budowlanego. 85% tej kwoty ma stanowić dofinansowanie unijne z funduszy strukturalnych, w ramach działania „rewitalizacja obszarów zdegradowanych”.

Reklama

Według planów w roku 2018 mają zostać wykonane właściwe prace budowlane, a całość inwestycji będzie realizował Zakład Zieleni Miejskiej. Ogólne koszty inwestycji zamkną się w granicach 1,2 mln złotych. Na razie nie ma jeszcze sprecyzowanego zakresu planowanej przebudowy placu ks. J. Londzina.

Rewitalizacja placu była jednym z postulatów, zgłaszanych już wcześniej przez mieszkańców dzielnicy. Teren znajduje się w niedalekim sąsiedztwie skrzyżowania ulic Feliksa Bocheńskiego, Brackiej i Gliwickiej.

Reklama

1 Komentarz

  1. Szkoda, ze jak na niezależny portal i teoretycznie dobre dziennikarstwo nie napisaliście
    na czyj wniosek płac Londzina przejdzie rewitalizacje . Zawsze za konkretnymi działaniami
    stoją konkretne osoby, nic samo się nie dzieje !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.