Urząd Miasta Katowice / fot. AM
Reklama

Miasto ma plany co do ul. Mickiewicza. Powstanie tam parking, obiekt handlowy lub biurowiec, w miejscu obecnej jednej z dwóch siedzib Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Katowicki PKM ma w latach 2020-2021 wybudować nową bazę transportową za nawet 60 mln zł.

Obecnie PKM zajmuje dwie lokalizacje na ulicy 1 Maja i na ulicy Mickiewicza. Ta druga działka jest bardzo cenna dla magistratu. W momencie budowy bazy transportowej za około 50-60 mln złotych, nieruchomość przy ulicy Mickiewicza będzie mogła być swobodnie rozdysponowana przez Urząd Miasta.

Reklama

– Tego typu przedsiębiorstwa jak PKM, z tej powierzchni dość atrakcyjnej dla centrum miasta powinny zniknąć – mówi Marcin Krupa prezydent Katowic, który zaznacza, że miasto analizuje możliwość stworzenia nowej bazy w Katowicach – Zawodziu. To właśnie tam na ulicy 1 Maja znajduje się jedna z dwóch siedzib PKM Katowice.

Jeszcze nie na sprzedaż

Miasto ma plany co do nieruchomości na ulicy Mickiewicza, choć oficjalnie nie chce zdradzać konkretów. Do sprzedaży działka ma trafić, gdy w okolicach ulicy Mickiewicza wyczerpią się możliwości nabycia prywatnych nieruchomości.

– Poczekajmy niech się wyczerpie zasób prywatny i wtedy jest czas i miejsce na miasto, żeby ruszyło ze swoimi terenami i przeznaczyło je na ważne z punktu widzenia rozwoju cele – mówi prezydent Katowic.

Zapytaliśmy prezydenta Krupę, czy na Mickiewicza jest rozważany parking, centrum handlowe czy może biurowiec. Marcin Krupa odpowiedział, że jedna z wymienionych przez nas porpozycji powinna się znaleźć na ul. Mickiewicza.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.