/ fot. Patryk Białas
Reklama

Boli głowa? To może być niestety reakcja na złą jakość powietrza w całym regionie. Dzisiaj lepiej zrezygnować z przebywania na zewnątrz i pozostać w domach. Namawia do tego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Dzisiaj w większości regionu – w tym również w Katowicach – jakość powietrza będzie po prostu zła. – Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu – informuje Tadeusz Sadowski, Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Reklama

W komunikacie WIOŚ wymieniono również miejsca, w których dzisiaj sytuacja z powietrzem będzie najgorsza.

W aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, Kotlinie Żywieckiej oraz w środkowej części województwa jakość powietrza będzie bardzo zła; wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum; występuje duże prawdopodobieństwo przekroczenia stężenia PM10 (200 µg/m3 ).

W części północnej województwa z wyłączeniem Częstochowy jakość powietrza będzie umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu. Lokalnie w części południowej województwa jakość powietrza będzie dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.