Premier Beata Szydło na konferencji w Katowicach / fot. Premier.gov.pl

Do 2019 roku władze Katowic chcą wydać łącznie około 13 mln złotych na budowę dróg, prowadzących na tereny, które wstępnie przeznaczono na zabudowę mieszkaniową w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Rządowe osiedle ma powstać w okolicach ul. Gospodarczej w Janowie-Nikiszowcu.

12 października na ulicy Gospodarczej premier Beata Szydło zainaugurowała działanie programu „Mieszkanie Plus” – rządowej inicjatywy budowy tanich mieszkań na wynajem. Podpisano także list intencyjny między Katowicami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W samych Katowicach ma powstać nawet tysiąc mieszkań na wynajem (pisaliśmy o tym tutaj).

Teren, na którym ma powstać osiedle, jest oddalony od zabudowań mieszkalnych Janowa i Nikiszowca. Obecnie nie ma tam także możliwości dogodnego dojazdu. W związku z tym władze Katowic chcą zrealizować projekt pod nazwą „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Gospodarczej”, wart łącznie 13 mln złotych.

W projekcie budżetu miasta na przyszły rok ujęto 800 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na „opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi

oraz sieci uzbrojenia terenu przy ul. Gospodarczej”.

Prace budowlane mają zostać wykonano w latach 2018-2019. Pieniądze na inwestycję będą pochodzić ze środków własnych miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.