W Katowicach powstanie tysiąc mieszkań na wynajem. Zainaugurowano program “Mieszkanie Plus”

A. Maciaszczyk

Premier Beata Szydło na konferencji w Katowicach / fot. Premier.gov.pl

Dzisiaj na ulicy Gospodarczej w Katowicach premier Beata Szydło zainaugurowała działanie programu “Mieszkanie Plus”, to rządowa inicjatywa budowy tanich mieszkań na wynajem. Podpisano list intencyjny w tej sprawie z 17 miastami. W samych Katowicach ma powstać nawet tysiąc mieszkań na wynajem.

– Rząd PiS wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą inwestować i chcą realizować swoje marzenia. My pomagamy w realizacji tych marzeń i wiemy doskonale, że sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego mamy wiarygodnych partnerów. To samorządowcy – powiedziała Beata Szydło. W inauguracji programu wziął udział m.in. prezydent Katowic Marcin Krupa. To miasto weźmie na siebie ciężar skomunikowania ulicy Gospodarczej gdzie powstanie nowe osiedle z ulicą Szopienicką. Droga ma kosztować około 10 mln złotych.

Czynsz w nowych mieszkaniach będzie oscylował między 10-24 zł za metr kwadratowy, a najemcy będą mogli stać się ich właścicielami po 30 latach. Inwestorem będzie BGK Nieruchomości, miasto natomiast zostanie partnerem inwestycji.

Jaka jest skala problemu braku mieszkań w naszym kraju? – w Polsce deficyt wynosi 890 tys. mieszkań, a 120 tys. jest niezasiedlonych, bo 40% Polaków nie spełnia warunków, żeby dostać kredyt i kupić własne mieszkanie, ale ich dochody wykluczają staranie się o mieszkania komunalne. Narodowy Program Mieszkaniowy dedykujemy w pierwszej kolejności tym wszystkim, którzy dzisiaj mają problem z własnym mieszkaniem, którzy dzisiaj marzą o mieszkaniu – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczy.

Na razie wiadomo, że pierwsze łopaty mają zostać wbite w przyszłym roku. Program jest skierowany do wszystkich Polaków, nowe mieszkania będą powstawać na gruntach państwowych.

Konferencja w Katowicach / fot. Premier.gov.pl
Konferencja w Katowicach / fot. Premier.gov.pl

Do Katowic wraz z Beatą Szydło przyjechał wicepremier Mateusz Morawiecki, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Oprócz Katowic udział w programie biorą także Tychy, Gliwice, Chorzów, Radom czy Września.

1 Komentarz

  1. […] 12 października na ulicy Gospodarczej premier Beata Szydło zainaugurowała działanie programu „Mieszkanie Plus” – rządowej inicjatywy budowy tanich mieszkań na wynajem. Podpisano także list intencyjny między Katowicami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W samych Katowicach ma powstać nawet tysiąc mieszkań na wynajem (pisaliśmy o tym tutaj). […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.