Konferencja w Katowicach w sprawie programu Mieszkanie Plus / fot. Premier.gov.pl

Grupa radnych miejskich wystosowała interpelację do prezydenta Marcina Krupy z zapytaniem o konkretne koszty programu „Mieszkanie Plus” w Katowicach. Zapytali m.in. o ewentualne lokalizacje przyszłej inwestycji i udostępnienie listu intencyjnego, podpisanego między Katowicami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

12 października na ulicy Gospodarczej w Janowie premier Beata Szydło zainaugurowała działanie programu „Mieszkanie Plus” – rządowej inicjatywy budowy tanich mieszkań na wynajem. Podpisano także list intencyjny między Katowicami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W samych Katowicach ma powstać nawet tysiąc mieszkań na wynajem (pisaliśmy o tym tutaj).

Teraz o udostępnienie informacji w sprawie kosztów programu oraz pokazanie opinii publicznej treści podpisanego listu intencyjnego zaapelowali w swojej interpelacji radni miejscy z PO i RAŚ – Witold Witkowicz, Arkadiusz Godlewski, Aleksander Uszok, Barbara Wnęk, Magdalena Wieczorek, Bożena Rojewska, Marek Nowara i Tomasz Masnica.

W interpelacji radnych napisano, że:

[…] W związku z publikacją medialną informacji, że miasto Katowice jako jedno z pierwszych przystąpiło do udziału w rządowym programie mieszkanie+ interpelujemy o udostępnienie następujących informacji:

  1. Udostępnienie treści listu intencyjnego podpisanego pomiędzy miastem Katowice a Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie udziału miasta w programie mieszkanie +
  2. Udostępnienie listy nieruchomości, które były typowane do objęcia programem i które ostatecznie zostały w programie uwzględnione wraz z informacją o ich statusie prawnym, oraz przeznaczeniu w SUiKZ miasta Katowice edycja II oraz MPZP.
  3. Formie udostępnienia nieruchomości – odpłatnie czy nie odpłatnie i na jakich warunkach, 4. Przedstawienie kosztów inwestycji, które pozostaną po stronie budżetu miasta w szczególności infrastruktury ogólnomiejskich, komunikacyjnej oraz społecznej […].

Na odpowiedź strony prezydenckiej radni muszą poczekać niespełna miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.