W Katowicach przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej powstaje Galeria Libero. Dzisiaj odbyło się uroczyste położenie kamienia węgielnego. Obiekt ma być  gotowy na wiosnę 2018 roku, jednak zanim powstanie na kierowców w przyszłym roku czekać będą utrudnienia w ruchu.

W sumie w Galerii Libero znajdzie się 150 sklepów, już 45 procent powierzchni handlowej zostało wynajęte. Spółka Echo Investment, która buduje obiekt zapewnia, że o klienta będzie walczyć nie tylko sklepami ale i rozrywką. Powstaną korty do squasha, badmintona, będzie gdzie pograć w bilard. Pojawi się też skate park.

– Projektując Galerię Libero chcieliśmy stworzyć coś zupełnie nowego dla mieszkańców Śląska i Katowic. Postawiliśmy na dwa wyróżniki – wyjątkową ofertę dla klientów oraz wyjątkową architekturę. Całość uzupełnia sport, rozrywka i gastronomia, dla których przeznaczyliśmy ponad 30 proc. powierzchni najmu – podkreślił Marcin Materny, członek zarządu i dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W przyszłym roku ma ruszyć przebudowa drogi. Powstanie prawoskręt, który umożliwi przejazd pod ulicą Kościuszki i wyjazd na ulicę Kolejową. Około 300 metrów od skrzyżowania Kolejwa-Kościuszki powstanie rondo. – Będzie można bezpośrednio zjechać do naszej galerii lub jechać dalej – mówi Jarosław Czapski z Echo Investment. Na kierowców czekać będą utrudnienia. – Warto. To poprawi w przyszłości komunikacje – dodaje Czapski.

Przy Galerii Libero powstanie około 1,5 tys. miejsc parkingowych.

Podczas uroczystości położenia kamienia węgielnego pojawił się wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula, był też były prezydent Katowic Piotr Uszok.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.