W Katowicach powstanie nowa droga, która połączy Podlesie z Zarzeczem. Będą też nowe osiedla

Michał Bulsa

Planowana droga - zaznaczona na czerwono / fot. UM Katowice
Reklama

Władze Katowic ogłosiły przetarg na budowę drogi, która ma połączyć ul. Kaskady w Podlesiu z ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego w Zarzeczu. Przy nowej drodze mają powstać nowe osiedla.

Przetarg nieograniczony pod nazwą „Budowa drogi łączącej ulice Kaskady i gen. Stefana Grota Roweckiego w Katowicach – Etap I” w ramach zadania inwestycyjnego „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ulic Kaskady i gen. Grota Roweckiego” został ogłoszony 17 października. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Droga połączy ulicę Kaskady w dzielnicy Podlesie, z ul. gen. S. Grota –Roweckiego w Zarzeczu, poprzez przedłużenie na północ obecnej ul. Kryształowej.

Reklama

Miasto zaplanowało budowę przepustu nad Rowem Kaskadnik, a także niewielkiego ronda w rejonie Zarzecza (o średnicy zewnętrznej 30 metrów). Nowa droga o długości około 900 metrów i szerokości 6 metrów będzie przedłużeniem ul. Kryształowej na północ, równolegle do istniejącej ulicy Karasiowej. Jej wylot do ul. gen. S. Grota-Roweckiego zlokalizowany będzie miedzy budynkami 11 i 15.

Planuje się aby na drodze dopuszczalna prędkość przejazdu wynosiła 40 km/h. Wzdłuż niej wytyczono chodnik brukowej kostki betonowej typu „Holland”. W ramach inwestycji powstanie odwodnienie i kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, dwa przepusty nad ciekami wodnymi.

Data składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 4 listopada. Firmy chętne do udziału w przetargu mogą składać oferty do Wydziału Inwestycji UM Katowice. Muszą także wnieść także wadium przetargowe w wysokości 56 000 złotych.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Ale z Was ignoranci, najlepiej krytykować zza komputera, a był ktoś tam na miejscu? Wiecie, że ta mapa jest nieaktualna? Obecnie Karasiowa łączy już Grota z Kaskady. Więc żeby przez tą wąską drogę nie pchały się samochody to trzeba zbudować obok normalną – logiczne. No ale lepiej spojrzeć na starą mapę i nawet nie ruszyć tyłka w teren. Takie teraz dziennikarstwo….

    • Witam Serdecznie, Tutaj akurat krytyki żadnej nie ma, to po prostu jest informacja o przetargu. Druga sprawa – czyli mapy z dokumentacji przetargowej – to nimi posługuje się miasto. Pozdrawiam Artur Maciaszczyk.

    • do „eh gorole”: sam krytykujesz zza komputer i czytać nie umiesz… jest napisane pod mapą, że pochodzi z UM Katowice – to urzędasom należy się krytyka za nieaktualne mapy

      gratuluję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.