W listopadzie po raz kolejny Polskę odwiedzi światowej sławy gitarzysta Tommy Emmanuel. Tegoroczna trasa składać się będzie z ośmiu wyjątkowych koncertów.

Po ponad dwuletniej przerwie do Polski z nową płytą powraca Tommy Emmanuel. Australijczyk  specjalizuje się w grze techniką fingerstyle. Polega ona na graniu melodii,  linii basu oraz dźwięków perkusyjnych jednocześnie. Zastosowanie tej techniki powoduje wrażenie brzmienia całego zespołu, kiedy w rzeczywistości gra tylko jeden człowiek.

Artysta w swojej twórczości łączy elementy charakterystyczne dla takich gatunków muzycznych, jak chociażby blues, jazz, pop, country oraz bluegrass. Każdy z jego koncertów  jest niepowtarzalny i  charakteryzuje się dużą dawką energii oraz świetnym kontaktem z publicznością, powodując iż zapadają one głęboko w pamięć słuchaczy.

Reklama

Jego kunszt wykonawczy doceniany jest na świecie.  Artysta jest zdobywcą licznych nagród oraz wyróżnień przyznawanych w dziedzinie muzyki oraz działań na rzecz jej popularyzacji.  Jako jeden z 4 gitarzystów na świecie szczyci się tytułem C.G.P (Certified Guitar Player) przyznanym przez jego mentora Chet-a Atkins-a. Warto tutaj dodać, iż Emmanuel to nie tylko wybitny muzyk, ale także bardzo dobry nauczyciel. Słynie z prowadzenia licznych warsztatów dla adeptów gitarowego rzemiosła z całego świata.

Tym razem na mapie jego tournée nie zabraknie naszego regionu. 13 listopada wraz ze skrzypkiem Ian Cooperem, artysta odwiedzi Teatr Ziemi Rybnickiej, początek koncertu o godzinie 19.00.  W trakcie występu fani jego talentu oraz koneserzy brzmień akustycznych będą mieli okazję usłyszeć utwory zaaranżowane na gitarę oraz skrzypce. Koncert jest promocją ostatnio wydanej płyty pt.”It’s never too late”. Album ten jest szczególnym osiągnięciem w karierze muzyka, gdyż  inspiracjami nawiązuje do narodzin jego najmłodszej córki.

Wydarzenie to z całą pewnością będzie miłym zakończeniem listopadowego długiego weekendu. Warto tutaj nadmienić, iż  Rybnicka sala słynie z bardzo dobrej akustyki, a bilety na koncerty tam organizowane zawsze szybko się rozchodzą.

Wśród naszych czytelników w najbliższym czasie rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Śledźcie  naszą stronę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.