Zarząd Nowoczesnej województwa śląskiego przedstawił dzisiaj na konferencji listę “Śląskich Misiewiczów”, czyli osób związanych z PIS, które otrzymały posady w Spółkach Skarbu Państwa. Wśród wymienionych jest katowicki radny PiS Piotr Pietrasz oraz były wiceprezydent Katowic Krzysztof Mikuła.

– Dzisiaj prezentowana lista, to dopiero początek. Nowoczesna dokładnie przygląda się Spółkom Skarbu Państwa. Zauważyliśmy nieprawidłowości, którymi się dzielimy. Proceder obsadzania firm istotnych dla Skarbu Państwa osobami powiązanymi z partią rządzącą trwa od początku przejęcia rządów przez PiS. – mówił Mirosław Suchoń poseł Nowoczesnej.

Anetta Ujma – przewodnicząca Nowoczesnej Śląśkie przedstawiła pierwsze siedem nazwisk, które budzą obawy partii. Nie zgadzamy się na rzeczywistość, w której decydującym kryterium objęcia stanowiska jest znajomość z Ministrami lub Posłami, a z takimi sytuacjami mamy do czynienia w kilku przypadkach – stwierdziła.

Poniżej lista nazwisk zgodnie z komunikatem Nowoczensej:

 1. Zdzisław Filip – prezes TAURON Wydobycie S.A.

Kolega Beaty Szydło z podstawówki. Posiada tytuł licencjata socjologii gospodarki oraz tytuł magistra socjologii. Przed laty, będąc działaczem AWS wciągnął ją na listy w wyborach samorządowych. Teraz Filip właśnie dostał fotel szefa spółki Tauron
Wydobycie. Zdzisław Filip do tej pory pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze, gdzie zarabiał miesięcznie ok. 9,5 tys. zł. Jest też szefem oświęcimskiego PiS iradnym sejmiku małopolskiego.
Filip będzie mógł zarobić na stanowisku prezesa spółki Tauron-Wydobycie – nie licząc premii – nawet 35 tysięcy złotych miesięcznie.

 1. Marek Dziubek – zastępca dyrektora śląskiego oddziału ARiMR były poseł Porozumienia Centrum, a potem współpracownik posła PiS Szymona Giżyńskiego. Z wykształcenia jest zootechnikiem
 2. Piotr Pietrasz – szef rady nadzorczej Polskiego Radia Katowice, miejski radny i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, wcześniej był związany z Katowickimi Wodociągami, spółką należącą do miasta.
 3. Krzysztof Mikuła – członek zarządu Huta Pokój, były poseł PiS i były wiceprezydent Katowic,
 4. Sławomir Pronobis – dyrektor ARIMR w Bielsku-Białej, kandydat PiS na wójta Świnnej
 5. Jarosław Czapla – dyrektor ARIMR w Tarnowskich Górach, działacz PiS
 6. Beata Chawuła – dyrektor ARIMR w Zawierciu, radna powiatowa i niedoszła prezydent Zawiercia z listy PiS,

1 Komentarz

 1. Piotr Pietrasz, poza tym co wyżej, rzecznik prasowy Poczty Polskiej w Katowicach w czasach poprzednich rządów jedynie słusznej PZPR ops PyS oczywiście…
  Dodam, zagorzały antyślązak, ale niezbyt rozwinięty powyżej szyi, żeby coś z tym zrobić…
  Innymi słowy, pysowski “wieczny kandydat”, ale pożyteczny, bo wicie rozumicie;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.