fot. Erdem Yildiz
Reklama

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Feliksa Bocheńskiego i ul. Tadeusza Michejdy. Od kilku lat, po wielu wypadkach drogowych, w tym miejscu lewoskręty są wyłączone z ruchu. Nowa sygnalizacja umożliwi ich przywrócenie.

Przetarg pod nazwą „Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego-Michejdy wraz z zakresem drogowym w Katowicach” został ogłoszony 19 sierpnia. W ramach prac zostaną wykonane m.in. roboty ziemne i rozbiórkowe, ułożenie krawężników betonowych i  obrzeży betonowych, częściowe ułożenie nowej jezdni, wykonanie nowych wjazdów i parkingów, budowa sygnalizacji świetlnej, przebudowa kabli energetycznych oraz przebudowa oświetlenia.

Reklama

Przedsiębiorstwa, chętne do udziału w przetargu, mogą do 5 września składać oferty. Muszą jednocześnie wpłacić wadium przetargowe w wysokości 20 000 złotych. Wymagany termin realizacji całości zamówienia wynosi  50 dni kalendarzowych (licząc od dnia przekazania placu budowy), a gwarancja – minimum 3 lata.

Nowa sygnalizacja świetlna umożliwi skręt w lewo z ulicy T. Michejdy w ulicę F. Bocheńskiego (w kierunku północnym), a także skręt w lewo z ulicy F. Bocheńskiego w ulicę T. Michejdy (w kierunku osiedla W. Witosa). Dotychczas nie było takiej możliwości, gdyż lewoskręty zostały wyłączone z ruchu, po tym gdy kilka lat temu doszło tam do wypadków samochodowych, a skrzyżowanie nie posiadało sygnalizacji świetlnej. Wzmagający się ruch na ulicy F. Bocheńskiego w pewnym momencie uniemożliwił bezpieczny lewoskręt.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Błąd w artykule: „Termin związania ofertą dla firmy, która wygra przetarg, wynosi 30 dni.” Termin ten dotyczy wszystkich wykonawców, którzy złożyli ważne oferty w tym postępowaniu.Podpisanie umowy z najkorzystniejszym wykonawcą, przerywa bieg tego terminu.

  2. Tak, oczywiście, niech dołożą światła jeszcze na średnicówce, żeby cały ruch jeszcze bardziej zatrzymać. Albo najlepiej niech zrobią tam ograniczenia do 30km/h, bo się ludzie zabijają od tego pędu.
    Napiszcie proszę, ile w ciągu ostatnich lat na ww. skrzyżowaniu było wypadków, w tym śmiertelnych, oraz jaki był ruch do lewoskrętu przed jego zakazem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.